Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer pod rendeowanie w 4K (Premiere Pro CS6/CC)

14 Kwi 2016 23:36 2079 5
  • Poziom 10  
    Hej!

Otóż mam problem. Posiadam Della Inspirion (i7 4500U/HD8850/16GB RAM/EVO 840) jak i laptop brata Asus G551J (i7 4710HQ/GTX 860M/8GB RAM/ HDD7200rpm) i jak i na jednym (wiadomo, nisko napięciowy procesor, cudów nie ma) jak i na drugim (WTF?!) nie jestem wstanie płynnie edytować materiału z GoPro w 4k/FHD.

Zastawiam się gdzie leży błąd i czy faktycznie laptop, szczególnie ten drugi jest za słaby do płynnej obróbki (nie mylić z szybkim renderowaniem). Program jaki używam to Premiere Pro Cs6 i nie mam pojęcia czemu tak mocno się zacina podczas przeglądania materiału jak i zabawy w przycinanie i płynne odtwarzanie itd. Czy faktycznie te laptopy są za słabe czy powinienem kupić stacjonarny, np. ten do 4000PLN co jest przypięty na górze pod forum (super wątek!).

Proszę o pomoc gdyż na laptopie Lenovo y50-70 również nie chodziło to w zadowalającym i pozwalającym na pracę tempie.
  • Poziom 35  
    Render materiału 4K w ciężkich programach, także nie dziw się, że te laptopy nie dają rady. W końcu to tylko laptopy. Chcesz porządny sprzęt to kup stacjonarkę.
  • Pomocny dla użytkowników
    Z tego co kojarzę to Premiere Pro ma problem z obsługą wideo z GoPro.
    Możesz poczytać ten wątek: https://forums.adobe.com/thread/1154641?tstart=0
    Rozwiązaniem jest konwersja do nieskompresowanego pliku zdaje się i praca na takim pliku. Poszukaj więcej informacji w internecie. Problem jest dość popularny.
  • Poziom 10  
    Czyli polecasz złożyć jednak stacjonarkę do 4000PLN (podlinkowany setup) i odpuścić temat z laptopami?

speedy9: o tego nie słyszałem, poczytam, dzięki!
  • Poziom 21  
  • Pomocny dla użytkowników
    I7-4710HQ to dobry szybki procesor. Jest nieco szybszy od i5-6500 z zestawu za 4000zł, więc jak kupować stacjonarny komputer to z i7 jak proponuje kolega powyżej.
    Jak pisałem problem, który opisujesz jest dość popularny i inny sprzęt wcale nie musi tutaj pomóc. Problem jest związany z kodekiem używanym przez GoPro. Pobierz np. Handbrake i przekonwertuj najpierw wideo na tą samą rozdzielczość i ilość klatek, ale użyj np kodeka H.265. Wtedy sprawdź czy problem występuje.
    P.S. i7-4500U jest procesorem dwurdzeniowym czterowątkowym i faktycznie słabo się nadaje do obróbki wideo.