Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hp Compaq nx6110 - Brak podświetlenia matrycy

agneziaj 04 May 2016 14:47 567 5
 • #1
  agneziaj
  Level 11  
  Witajcie. Laptop został zalany a dokładniej z relacji dziewczyny: zielona herbata poleciała na klawiaturę:) Wpadła więc na pomysł, żeby wyłączyć system. Nie zdążyła jednak bo ekran zaczął błyskać, więc wyłączyła przyciskiem i odwróciła go do góry nogami, żeby "z niego ściekało" :) Gdy zadzwoniła do mnie to powiedziałem, żeby wyjęła baterię. Jak widać, nie ta kolejność postępowania i zbyt długo to trwało ale już po wszystkim. Po około 2 godzinach rozkręciłem go w celu osuszenia i widać na płycie głównej ślady wyschniętej zielonej herbaty. Nie było tego dużo. Suszyłem go dobę, poskładałem i postanowiłem włączyć. I uruchomił się normalnie z tym, że właśnie nie ma już podświetlenia. Sprawdziłem więc dojście zasilania do inwertera i jest maksymalnie 5V czyli za mało. Oczywiście na wyjściu z inwertera napięcia brak. Nie pójdę z tym sprzętem do serwisu bo jest zbyt tani ;) Czy da się go tanim kosztem naprawić? Co sprawdzić na płycie głównej? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 • Helpful post
  #2
  sk1977

  IT specialist
  Podaj model płyty. Jeśli brakuje +19V na inwerterze to sprawdź czy nie masz bezpiecznika w okolicy złącza tasiemki LVDS.

  agneziaj wrote:
  Oczywiście na wyjściu z inwertera napięcia brak
  - jeśli postanowiłeś dokonać takiego pomiaru to ciesz się, że nie było...
  NIE MIERZ NAPIĘCIA NA WYJŚCIU INWERTERA!!!
 • #3
  agneziaj
  Level 11  
  Dziękuję za zainteresowanie tematem. Znalazłem w końcu czas, żeby spokojnie rozkręcić laptopa. Płyta to: DYnamic KSMO-V0 E150630 94V-0. Przy wiązce idącej od płyty głównej do matrycy nie mogę znaleźć niczego co ma w opisie F. Jest bezpiecznik z literką F ale w inwerterze. Przejście na nim jest. Z tym mierzeniem napięcia na wyjściu inwertera to wiedziałem, że tam jest wysokie napięcie ale myślałem, że skoro mierzę napięcie np. w gniazdku to i tu sprawdzę bez problemu, z tą różnicą że w inwerterze będzie prąd stały. Czy uda się ten sprzęt uratować?
 • #4
  sk1977

  IT specialist
  To nie jest właściwe oznaczenie - szukaj DAVOS ........
 • #5
  lisek
  Service technician RTV
  Lub w stylu
  6050A.......
 • #6
  Denar83
  Level 9  
  Robie ostatnio porządki w warsztacie i mam takiego laptopa. Brak matrycy i może jeszcze jakieś drobnostki wnętrza. Płyta 6050A0055001-A04 - nie wiem czy jest sprawna, odstąpię za koszty przesyłki.