Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher K 2.300 - wyciekająca woda

10 Maj 2016 00:58 10194 17
  • Poziom 16  
    Witam,
    W myjce Karcher K 2.300 z dołu obudowy wycieka mi woda. Poza tym myjka się ciągle włącza i wyłącza mimo że nie używam pistoletu. Ktoś ma jakiś pomysł co jest nie tak?

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Możliwe, że w przewodzie jest powietrze, przed podłączeniem odkręć kran i przelej wodę żeby wygoniło powietrze i sprawdź czy dalej jest tak samo? W niższym modelu miale troszkę podobne objawy i to pomogło!
    No chyba, że pęknięta głowica?
  • Poziom 16  
    _PREDATOR_ napisał:
    Możliwe, że w przewodzie jest powietrze, przed podłączeniem odkręć kran i przelej wodę żeby wygoniło powietrze i sprawdź czy dalej jest tak samo? W niższym modelu miale troszkę podobne objawy i to pomogło!

Nie jest zapowietrzona, sprawdzałem.

_PREDATOR_ napisał:
    No chyba, że pęknięta głowica?

Oby nie... Orientujesz się, jakie mogą to być koszta naprawy?

misiekk89 napisał:
    [Orientujesz się, jakie mogą to być koszta naprawy?

Narawy nie wiem, ale głowice są w cenie 70-130 zł!
  • Poziom 16  
    Tak się zastanawiam od czego ewentualnie, mogłaby pęknąć ta głowica. Za duże ciśnienie wody z przyłącza, mogłoby ją rozszczelnić?
  • Poziom 12  
    Witam
    Podepnę się pod temat, bo problem trochę podobny, aczkolwiek różni się, bo u mnie nic nie wycieka i myjka jest K3. Problem polega na tym, iż w momencie wciśnięcia pistoletu woda leci i przestaje, odbywa to się to pulsacyjnie, mniej więcej w cyklach 3 sekundowych, wtedy silnik się włącza i wyłącza i tak w kółko przez cały czas gdy pistolet jest załączony. W czym szukać przyczyny?
  • Poziom 12  
    No dokładnie taki objaw mam, dzięki kolego za podpowiedź, lecę sprawdzić czy pomoże, jak zadziała to wrócę z punktami dla Ciebie.

Pomogło, dzięki wielkie :)

Rany, czy tak trudno sprawdzić gdzie ten 'wyciek'?
  • Poziom 9  
    Witam.
    Pozwolę się podpiąć do tematu. Myjka K3 na gwarancji. Na zdjęciu widać dokładnie skąd cieknie. Czy serwis gwarancyjny obejmuje taką naprawę? Czy to jest objaw uszkodzonej głowicy?
    Bardzo dziękuję za informacje.
    Karcher K 2.300 - wyciekająca woda .
  • Poziom 16  
    Stwierdzą że przemroziłeś i tyle Ci naprawią w ramach gwarancji. A naprawa poza gwarancją, z reguły nie opłacalna.

Muszę w końcu swoją rozebrać i zobaczyć co ją boli. Najprawdopodobniej będzie to ból, który zakończy żywot mojej myjki.
  • Poziom 9  
    Pompa naprawiona w ramach gwarancji.
  • Poziom 16  
    Dziś w końcu rozebrałem swoją myjkę i okazuje się że woda cieknie, bo jest pęknięcie w tym oto zaznaczonym miejscu:
    W przybliżeniu wygląda to tak:
    A woda cieknie sobie tak:

Co z tym pęknięciem można zrobić?

Od czego takie pęknięcie mogło powstać?

EDIT:
    Gdzie znajdę na głowicy, nr katalogowy części?

Jeśli odkręcę te dwie zaznaczone śruby oraz dwie pozostałe, niewidoczne to nastąpi rozszczelnienie głowicy od pompy? W przypadku ponownego skręcenia będzie cieknąć woda?
  • Poziom 2  
    Witam, mam identyczny problem czy opłaca się to naprawiać?
  • Poziom 16  
    Nie opłaca. Naprawa 250-300 zł.
  • Poziom 13  
    Przepraszam za próbę zareklamowania się, mam do sprzedania kilka sztuk k2 compact, praktycznie nowe oczywiście sprawne, za 100zł do oddania bez wyposażenia ale to macie sprawne, cena za myjkę i oryginalne opakowanie, w razie co zapraszam na pw
  • Poziom 16  
    Prześlij foto na pw.