Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

55 cali , budżet ok. 3800 pln

15 May 2016 14:13 927 16
  • Level 9  
    Witam.
    Potrzebuję nowego telewizora. Stary 42 calowy LG 691S, kupiony niecałe 3 lata temu okazał się za mały. I potrzeba mi coś na mistrzostwa europy. Także został niecały miesiąc na zakup. Kupiłem parę tygodni temu TCLa 58 cali model 7806, ale obraz okazał się kiepski i mocno nie naturalny. Do tego doszły problemy z softem, problemy z podłączeniem urządzeń. Dlatego zwróciłem go i szukam alternatywy. Stary LG dawał dużo lepszy obraz. Ogólnie gdyby nie wielkość starego telewizora to w 100% spełniał by swoje zadanie do dziś. Nigdy w sumie nie miałem z nim problemów i mnie nie zawiódł.
    Nie zależy mi na 4K ani na 3D. Choć wiadomo że lepiej jakby był niż nie, ale świadomy jestem że z takim budżetem nie poszaleje. Nie chcę też budżetu jakoś zwiększać bo po prostu mało oglądam tv. Znając życie pewno za jakieś 3 lata zmienię na większy. Smart tv poza Youtube raczej nie jest przeze mnie używany. Głównie chodzi mi o obraz, więc musi być matryca 100 Hz. Fajnie by dźwięk był nie najgorszy. Nie będzie na tą chwilę do żadnego sprzętu audio podłączany.

Zastanawiałem się nad tymi modelami, kolejność przypadkowa:
    1. SONY KDL-55W755C, full HD, ale w sklepie oglądałem i podobał mi się obraz. Na plus to android, wygląd, choć nie podobała mi się podstawka, ale to już szczegóły. I bardzo dobre wykonanie oraz że jest najbardziej slim z tych wersji w moim budżecie. W jednym ze sklepów na ceneo jest za 3450 zł.
    2. LG 55UF695V w cenie niecałe 3400 zł. Mało opinii na jego temat na necie. Nie mam też pewności jaka matryca jest w środku.
    3. PANASONIC TX-55CX680E lub 670 (czy poza kolorem jest jeszcze jakaś różnica między nimi?). Widziałem go na żywo i też nie wyglądało to najgorzej. Minusem to firefox (choć jeśli mało używam funkcji smart to nie wiem czy to zauważę), to że jest plastikowy i trochę grubszy od Sony. Cena też ok. 3400 zł.

To tak nas szybko po tym co widziałem w sklepach. Ogólnie moja wiedza o nowych telewizorach jest żadna. Także jedyne na co mogę to liczyć na podpowiedzi mądrzejszych ludzi siedzących w temacie. Nie mam preferencji co do marki, nie boję się chińczyków (choć tu TCL mnie zawiodło). Jeśli mogli byście doradzić czego szukać, czy któryś z wymienionych modeli daje radę to będzie elegancko. Oczywiście jak te modele są słabe i w tym budżecie widzicie coś lepszego to śmiało pisać.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    ok. 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Ze względu na układ mieszkania i mebli telewizor jest przekryzwiony w stronę oglądającego z kanapy. Do tej pory LG którego mam miał prowadnicę w podstawie, podobnie zresztą TCL. Ale widzę że trudno o to w najnowszych modelach.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    od lewej strony
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    LG 42LA691S
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Dobry obraz
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    NC+
    10 .Jakie urządzenia?
    Telefon
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    góra 2 godziny dziennie
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    brak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Piłka nożna, filmy z canal+, czasem jakiś koncert z youtube
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak, ale nie bardzo sporadycznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Nie
    16. Preferencje co do marki?
    Nie lubię Samsunga.
    17. Preferencje co do wielkości?
    55 cali bo na 60-65 brakuje budżetu.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Słaby obraz
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wiczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    3800 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie musi.
  • Helpful post
    Level 27  
    Mam pierwszy z Twojej listy. Trochę się nabiegałem zanim dokonałem wyboru. Obraz bardzo dobry, dźwięk również zaskakuje, nie mam problemów z systemem, ani razu się nie zawiesił.
  • Helpful post
    Level 28  
    to LG ma 50Hz. Moim zdaniem - Panasonic albo Sony, jako, że siedzisz dość daleko, to i tak nie zauważysz różnicy w UHD, więc może sony?
  • Level 9  
    Dzięki za informację o tych 50Hz w LG. Na tą chwilę też chyba Sony u mnie prowadzi. Niby smart tv mam w tyłku, ale ogólnie jestem fanem androida i pewno jakieś to będzie ułatwienie. Znam się na telefonach, ale nie znam się na TV. Jak wygląda sprawa aktualizacji androida w telewizorach. Taki Sony z 2015 do kiedy będzie miał wsparcie, jest to w ogóle przewidziane jakoś. Są na to jakieś reguły, firmy informują o tym czy nie bardzo. Bo w telefonach czasami po roku nawet we flagowych modelach producenci potrafią zapominać o starszych słuchawkach. Jak to jest w przypadku telewizorów?
    Następne pytanie bo wyczytałem że jak jest 3D i 4K to sygnał FHD też będzie lepszej jakości, że matryce wtedy są lepsze. Prawda to czy głupoty piszę? A i przy okazji może spotkał się ktoś ze sklepem Euromarkt?
    http://eurmarkt.pl/pl_PL/p/prod/893?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
    Na zadane pytanie, twierdzą że dystrybucja PL i nie otwierane pudełka. Ale mało informacji o nich w sieci. Brak możliwości płacenia kartą (a to akurat bezpieczne, bo bank ubezpiecza transakcje) i NIP nie prawidłowy. Siedziba firmy to chyba park biznesowy pod Krakowem.
  • Level 28  
    3D poprawia jakość obrazu - tylko gdy aktywne.
    Jeśli chodzi o 4k to i poprawia i pogarsza. Poprawia gdy podepniesz do niego bardzo dobry sygnał, ale słaby sygnał wygląda na nim gorzej niż na FHD.
  • Level 1  
  • Level 28  
    LOCO, może nie zauważyłeś, kolega szuka 55 cali.
  • Level 9  
    Przepraszam bo jestem tu nowy i nie do końca mi wypada. Po co @locoloco spamuje (tak spamuje bo inaczej ciężko to nazwać) w tematach z poradami. Mnie jako kupującemu w niczym nie pomagają takie posty. Myślę że po to są takie fora by taka osoba bez wiedzy jak ja otrzymała pomocne informację od osób które taką wiedzę posiadają. A @LOCOLOCO w pierwszej odpowiedzi podaje mniejsze telewizory niż w opisie tematu. W następnej wiadomości podaje modele które były przez autora odrzucane/przerabiane i takie które zdecydowanie nie mieszczą się w budżecie. Po co walić z automatu jak się nawet nie przeczytało dokładnie postu autora. To zwykły nie szanowanie drugiej osoby. Może forumowicze się obrażą, ale w 4 literach mam taką pomoc.
  • Level 1  
  • Level 9  
    To super, bardzo radosna to wiadomość. Chodzi mi o podpukt numer 3. Bardzo chętnie kupię tego Sharpa za 3800 złotych. Proszę w takim razię o namiar na sklep. Pozdrawiam
  • Level 1  
  • Helpful post
    Level 28  
    @skarżyski - LOCO jest sprzedawcą, który przy okazji robi "TESTY". Testy są robione pod tezę/pod marżę, nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością niestety. Jeśli znajdziesz u niego telewizor w fajnej cenie który tak czy tak byś brał - to bierz. Ale wszystkie jego porady skonfrontuj z testami innymi niż hdtv - dla własnego dobra.

Moderated By Mirek Z.:

Kolejny post naruszający punkty 3.1.9 i 3.1.17 regulaminu - ostrzeżenie.

• Level 1  
  • Level 9  
    Witam. Byłem w trzech dużych sklepach. Tylko w jednym znalazłem ogarniętego pracownika. Ja jako całkowity imbecyl w kwestii TV chyba miałem większą wiedzę. Ten co się znał z MM to jakiś fanatyk technologi. Gadałem z nim ponad pół godziny, facet nic mnie nie naciskał, nie wciskał nic na siłę. Jako jedyny umiał pokazywać które telewizory mają matryce 100Hz. W budżecie który mam polecał tego Sony co wymieniłem (po małej dopłacie i po negocjacji ceny). Pokazywał mi mecze na wielu odbiornikach i na Sony też mi najbardziej się podobał obraz. I ten pan potem pokazał tego LG 55LF652V i jestem w kropce. Bo telewizor mniej może ładny niż Sony i gorzej wykonany, ale obraz bardzo ok i w kieszeni by zostało tysiąc złotych (na allegro 2900 pln). Nie widziałem nigdzie tego Panasonica 680. Czasu do Euro coraz mniej i trzeba się decydować. Jakby ktoś jeszcze miał propozycję byłbym wdzięczny.
  • Helpful post
    Level 28  
    nie ma raczej innego wyboru już. Jeszcze ewentualnie Samsungi - cenowo są pomiędzy LG a Sony.

Jeśli możesz sobie finansowo pozwolić na Sony, bierz Sony. Jeśli nie, weź LG i też będziesz zadowolony - zwłaszcza za te pieniądze.
  • Level 9  
    Padło na Sony KDL-55W755C. Miałem brać tego LG za 2900 zł, ale trafiłem na promocje w Selgrosie. Wyszło mnie za tego Sony 3370 brutto z wysyłką. Upewniłem się na infolinii że telewizor jest na pewno fabrycznie zapakowany i nie jest z wystawy. Dodatkowo na infolinii Sony dowiedziałem się że jak biorę na firmę i nie eksploatuje telewizora to też jest 24 miesiące gwarancji. A że oglądam pewno góra z 10 godzin tygodniowo to wziąłem na firmę i wrzucę w koszta. Także telewizor wyjdzie jeszcze taniej. Temat do zamknięcia. Chyba że, coś z tv będzie nie tak lub okażę się za mały. Bardzo dziękuje za pomoc odpowiadającym w temacie. Pozdrawiam.