Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Tab 3 - Zawieszanie się telefonu podczas wykonywania połączeń.

24 Maj 2016 15:54 921 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    Jestem zupełnie nowym użytkownikiem telefonu z Androidem więc proszę się nie śmiać :)
    Mam tableta z funkcją dzwonienia Samsung Galaxy tab 3 SM-T315
    Android 4.4.2

Wykorzystuję tableta do pracy jako telefon, kalendarz i dużo rozmawiam. Niestety kilka razy dziennie telefon odmawia posłuszeństwa. Przy wybieraniu połaczenia ktoś odbiera, lecą minuty ale ani ja nie słyszę rozmówcy ani rozmówca mnie. Rozłaczam połączenie co nie jest również łatwe bo działa z opóźnieniem kilka sekund tak jak by się zawieszał. Zazwyczaj ktoś oddzwania natychmiast do mnie i to samo. Odbieram ale nie słyszymy się i jedynie wyłącznie i włącznie telefonu pomaga. To samo dzieje się zarówno korzystając ze słuchawki bluetooth jak i odbierając połączenia w urządzeniu.
    Nie jestem pewny ale chyba problemy zaczęły się po wgraniu i odinstalowaniu jakiegoś dialera Truedialer czy Dialer+.
    Nie wiem co mam robić. Nie chcę również stracić żadnych danych jak np historia połączeń i wiadomości sms.
    Szukałem informacji na forach ale zwroty "custom rom" "kernel" "zrootuj" itd to dla mnie czarna magia.

Z góry dzięki za wszystkie rady.

p.s. telefon kupiłem używany po gwarancji.
  • Admin grupy GSM
    Skoro nie chcesz tracić danych to będzie ciężko odnaleźć winowajcę takich problemów. Zapisać oraz skopiować dane i zrobić hard reset.
  • Poziom 8  
    tino2003 napisał:
    Skoro nie chcesz tracić danych to będzie ciężko odnaleźć winowajcę takich problemów. Zapisać oraz skopiować dane i zrobić hard reset.

Zrobiłem hard reset, zalogowałem się na nowe czyste konto Google żeby nie poinstalowało mi tych samych programów i dalej to samo. Nic się nie zmieniło :(

Chyba trzeba będzie szukać nowego tableta.
  • Admin grupy GSM
    W takim razie następnym krokiem powinno być wgranie nowego softu.
  • Poziom 8  
    Przestałem używać słuchawki bluetooth i problemy się skończyły. Bo nawet jak odbierałem na urządzeniu to słuchawka była podłączona cały czas.
    Nie wiem czy problem samej słuchawki czy oprogramowania ale ważne, że nie zawiesza się już.