Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Power Shot XS60 HS - ¬le odtwarza filmy na komputerze

wiru1 26 Maj 2016 13:59 3381 5
  • #1 26 Maj 2016 13:59
    wiru1
    Poziom 6  

Witam mam taki mały problem. Otóż w moim canonie sx60hs gdy nagrywam film w najlepszej jako¶ci to po skopiowaniu go na komputer i odtworzeniu zacina się, spowalnia, obraz się zamazuje itp. Po prostu Ľle go odtwarza to samo jak odpalę film na komputerze bezpo¶rednio z karty. Dodam, że jak odtwarzam go jeszcze w aparacie to jest normalnie idealnie nagrany. Pomoże mi kto¶? Bo jestem w tym temacie lekko zielony. Gdy miałem Canona SX50 HS to takiego problemu absolutnie nie miałem.
    Filmy maj± format mp4 skonwertowałem do avi i dalej to samo, do mpeg 2 też lipa brak płynno¶ci ¶cina opóĽnia głos. Tylko na aparacie działaj± idealnie.

0 5
  • #2 26 Maj 2016 16:20
    phantom48
    Poziom 27  

Za słaby masz komputer.Przede wszystkim to karta graficzna z przy¶pieszeniem Cuda na szynie 256 bitów to jest ważniejsze niż jej pamięć ale tez 2gb min.Procesor 4 rdzeniowy ale to już chyba standard RAM 8Gb.Miałem taki sam problem po zainwestowaniu w w komputem ok 2ty¶ problem się rozwi±zał.

0
  • #3 26 Maj 2016 20:03
    wiru1
    Poziom 6  

A nie można jako¶ inaczej rozwi±zać ten problem? Jako¶ skonwertować czy co¶? Miałem sx50 hs i tego problemu nie bylo w ogole. Wiem, że 60 kręci troche lepsze filmy bo ma więcej klatek ale moze da sie jakos poradzic?

0
  • #4 24 Lut 2018 18:15
    Ingo8
    Poziom 6  

Je¶li masz za słaby komputer to nic nie poradzisz. Możesz sprawdzić jakim¶ programem co najbardziej Ci obci±ża komputer i w sumie możesz wymienić na nowsz± np kartę graficzn± czy dodać pamięci ram. Może wtedy co¶ zdziałasz o ile jeszcze można Twój komputer rozbudować. Na pewno trochę taniej wyjdzie niż kupować nowy,ale z drugiej strony nie lepiej już zainwestować i kupić sprzęt na następny dłuższy okres czasu.
    Możesz też skonsultować się z informatykiem w celu podkręcenia sprzętu,ale nie wiadomo, czy to wystarczy wszystko zależy od tego jakie masz podzespoły.

0
  • #5 25 Lut 2018 11:56
    my41s
    Poziom 32  

wiru1 napisał:
    A nie można jako¶ inaczej rozwi±zać ten problem? Jako¶ skonwertować czy co¶? Miałem sx50 hs i tego problemu nie bylo w ogole. Wiem, że 60 kręci troche lepsze filmy bo ma więcej klatek ale moze da sie jakos poradzic?

Masz jaki¶ krótki przykładowy film z tego aparatu, żeby móc go wstawić tutaj?
    phantom48 napisał:
    a słaby masz komputer.Przede wszystkim to karta graficzna z przy¶pieszeniem Cuda na szynie 256 bitów to jest ważniejsze niż jej pamięć ale tez 2gb min.Procesor 4 rdzeniowy ale to już chyba standard RAM 8Gb

Ja bym tak z tymi podzespołami nie szalał, nie musi być nie wiadomo co. Nawet na Celeronie B820 1080p60fps z integr± idzie odtworzyć, ale ten miejscami nie wyrabia i delikatne przycinki mog± być.

Co masz za sprzęt?

0
  • #6 26 Lut 2018 14:06
    anmedia
    Poziom 39  

phantom48 napisał:
    .Przede wszystkim to karta graficzna z przy¶pieszeniem Cuda na szynie 256 bitów to jest ważniejsze niż jej pamięć ale tez 2gb min.Procesor 4 rdzeniowy ale to już chyba standard RAM 8Gb

Bzdury piszesz. Do odtwarzania filmow w standardzie mpeg2 wystarczy zwykly celeron z windowsem Xp i 2GB ramu. Ale nie to jest akurat najwazniejsze. Cuda w playerach?! No niech ci bedzie. Moze i istnieje taki, ale ja bynajniej nie znam.

Kolego wiru1 w pierwszej kolejnosci nalezaloby podac - jesli laska - informacje o klipie filmowym. Domniemam ze jest to full hd nieobrobiony. No ale gdybac sobie mozna. A skoro juz laskawie zapodasz informacje o klipie filmowym dobrze byloby podac jakies informacje na czym jest to odtwarzane. O ile jak juz podalem mpeg2 zadziala bez problemu na xp w standardzie SD o tyle moze sie zacinac na HD a w 4K juz niekoniecznie bedzie dzialac. Wiec uprzejmie podaj wszystkie informacje.

Wiekszym problemem w tym co piszesz jest:
    wiru1 napisał:
    obraz się zamazuje

O ile "spowalnia" nie wiem jak to rozumiec - bo generalnie w przypadku problemow z wydajnoscia film sie zacina i przeskakuja klatki o tyle spowalnia - moze byc spowodowany jakims kiepskim programem. Generalnie na takich programach jak PowerDVD, Corel Windvd, czy nawet Windows Media Player bez doinstalowywanych kodek-pakow i innych wodotryskow radza sobie z takimi problemami.

1