logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Integra64+ i INT-PPPS: Brak połączenia INT-KLFR z centralą

swid 27 Maj 2016 10:50 1563 6
REKLAMA
  • #1 15702040
    swid
    Poziom 11  
    Posty: 83
    Pomógł: 3
    Ocena: 25
    Witam

    Centrala Integra 64+, podłączony ekspander INT-PPPS (ustanowione połączenie z centralą).
    Po podłączeniu do ekspandera (CLK,DAT,12V,COM) manipulatora INT-KLFR (CKM,DTM,KPD,COM) manipulator wyświetla komunikat: Brak połączenia z centralą.

    W systemie istnieje jeszcze jeden manipulator podłączony bezpośrednio do centrali (z innym adresem), działa bez problemu.

    Co może być przyczyną braku łączności manipulatora centralą poprzez ekspander ?

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 15702046
    setup
    Poziom 16  
    Posty: 111
    Pomógł: 23
    Ocena: 20
    Manipulator należy podłączyć do magistrali manipulatorów.
  • REKLAMA
  • #4 15702096
    swid
    Poziom 11  
    Posty: 83
    Pomógł: 3
    Ocena: 25
    Wnioskuję, że wszystkie manipulatory muszą być podłączone bezpośrednio do centrali. Nie można podłączyć manipulatora do ekspandera,czy tak ?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #6 15702116
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Posty: 2141
    Pomógł: 455
    Ocena: 615
    swid napisał:
    Wnioskuję, że wszystkie manipulatory muszą być podłączone bezpośrednio do centrali.

    Nie tyle bezpośrednio do centrali, co do magistrali manipulatorów.

    swid napisał:
    Nie można podłączyć manipulatora do ekspandera,czy tak ?

    Na 100% nie zadziała manipulator, który jest podpięty do magistrali ekspanderów.
  • #7 15702120
    swid
    Poziom 11  
    Posty: 83
    Pomógł: 3
    Ocena: 25
    Nie próbowałem. Jest to moja pierwsza instalacja, więc błędy mogą się pojawiać.
    Podłączę więc bezpośrednio do centrali i jestem pewny, że zadziała.
    Po podłączeniu napiszę jak się sprawy mają.

    Dziękuję za naprowadzenie na właściwy trop.
    Pozdrawiam

    Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

    Po podłączeniu bezpośrednio do centrali (magistrala manip.) system poprawnie wykrył następny manipulator.

    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ Centrala Integra 64+ z podłączonym ekspresem INT-PPPS nie wykrywa manipulatora INT-KLFR, który został podłączony do magistrali ekspanderów. Użytkownicy sugerują, że manipulatory powinny być podłączone bezpośrednio do magistrali manipulatorów, a nie do magistrali ekspanderów. Po podłączeniu INT-KLFR bezpośrednio do centrali, system poprawnie go wykrył, co potwierdza, że pierwotne połączenie było błędne.
REKLAMA