Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Crafter schemat klimatyzacji.

29 Maj 2016 21:28 3522 12
  • Poziom 5  
    Witam!!
    Proszę o pomoc.
    Poszukuję schematu elektrycznego do VW Crafter rok 2007 2.5TDI 120 KW.
    W samochodzie nie było klimatyzacji, zdobyłem wszystkie części tylko brakuje mi całe połączenie elektryczne systemu klimy.
    Za każdą pomoc dziękuję. ADAM.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 40  
    Niektóre samochody pomimo tego że nie miały klimatyzacji, halogenów itp, ale miały kompletną instalację elektryczną (wiadomo oprócz bezpieczników, przekaźników) zakończoną odpowiednimi wtyczkami. Ja też do swojego auta dokładałem parę lat temu klimę i było to dużym ułatwieniem.
    Sprawdź u siebie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 5  
    Sprawdzałem. Gdybym miał te kable w samochodzie to nie zajmował bym Wam czasu.
    W samochodzie nie ma przewodów do sprężarki, wentylatora klimy, zaworu itp.
    Jeśli ktoś z Was mógłby pomóc w zdobyciu schematu będę wdzięczny.
  • Poziom 40  
    Nie wiem jak na Twoim terenie ale u nas serwis VW działa bardzo przyzwoicie, tzn nie robią z niczego tajemnicy, każdą część sprowadzają na następny dzień, można kupić każdą popierdółkę tzn. każdą wtyczkę, końcówki do niej itd. Udaj się do serwisu VW i poproś o schemat instalacji klimy w Twoim aucie, w zamian kup wtyczki oraz piny i będziesz miał klimę jak w oryginale. Jeszcze tylko przekodowanie.
  • Poziom 5  
    OK. Aleksander . Dziękuję za radę - na pewno spróbuję.
  • Poziom 5  
    Witam ponownie.
    Odwiedziłem serwis u mnie w okolicy w celu zdobycia jakichkolwiek danych układu podłączenia klimatyzacji. Obsługiwała mnie miła Pani i już miałem nadzieję że coś załatwię gdy dotarł do nas Jej kolega. Stanowczo wyjaśnił mi że nie mogą mi pomóc.
    Gdy zapytałem że ich serwisanci w momencie montażu takiej klimy muszą mieć jakieś materiały to dostałem odp. że tak, ale jest to wszystko online i nie da się tych danych zapisać.

Tak więc jeśli ktoś miałby jakiekolwiek dane schematu połączeń elektr. klimatyzacji samochodu VW Crafter rok 2007 120KW to bardzo proszę o pomoc.

Z poważaniem Adam
  • Poziom 5  
    Uporałem się z problemem.
    Serwis w Gdyni nie chciał mi pomóc, więc byłem zmuszony poradzić sobie sam.
    Klimatyzacje podłączyłem legalnie (zdobyłem wiedzę z oryginału)
    Klima działa bez problemów.
    Tak więc jeśli ktoś ma problem z podłączeniem klimy w Crafterze to może moja wiedza będzie przydatna.
  • Poziom 10  
    kolego mam problem jak ty, crafter 2.5 2011 110ps, kupilem kompletna klime bez mocowania na sprezarke, rozbieracz uciol kable za wtyczkami i szukam bez skutku schematu instalacji, mozesz jakos pomoc?
  • Poziom 5  
    Cześć Wojtek.
    Od tamtej akcji minęło trochę czasu. Postaram się odszukać moje notatki. Proszę o cierpliwość - w tej chwili jestem bardzo zajęty (mam nawał pracy). Powiem tylko tyle że kilku poważnych "serwisów" z branży klimy zaskoczyłem jakością wykonania swojej instalacji.
    Proszę dać mi kilka dni to postaram się w jakiś sposób przekazać schemat.
  • Poziom 10  
    znalazlem schematy w elsie tylko czekam na lape sprezarki,
    wciaz niewiadoma dla mnie jest czy trzeba zakodowac klime by ruszyla czy tylko dla diagnozy i czy vcds to ogarnie
  • Poziom 5  
    U mnie klima ruszyła bez problemu.
  • Poziom 10  
    dzieki, mam zainstalowane wiazki i dmuchawe z calym tym badziewiem wewnatrz, zostaly przewody chlodnica i sprezarka, wciaz czekam na kuriera z lapa kompresora...
    zauwazylem ze w crafterze przy zerowym cisnieniu w ukladzie klimy nie swieci kontrolka econ, w audi i innych vagach ciagle swiecaca kontrolka sygnalizowala usterke w ukladzie wiec stad pytanie czy bez kodowania zabangla
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam pytanie jestem nowy wiec proszę o wyrozumiałość. Mam Craftera 2010 rok i chciałbym założyć do niego klimatyzację, znalazłem w okolicy podobny model z klimatyzacją, który przeznaczony do rozbiórki ( wiec wszystkie części są jeszcze dostępne) . Pytanie brzmi czy mechanik ze sporym stażem poradzi sobie z przełożeniem i uruchomieniem całego systemu ?