Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop asus F551m nieaktywne opcje w bios , jak je włączyć ?

ARTEKPOZNAN 03 Cze 2016 18:32 651 0
  • #1 03 Cze 2016 18:32
    ARTEKPOZNAN
    Poziom 11  

Witam
    Poprawiłem spacje.
    i mam rozwiązanie problemu :)
    https://www.youtube.com/watch?v=oC3B-8P8qfM
    Mam nadzieję , że tym razem moderator nie zablokuje.Staram się napisać jasno :

Mam laptopa z win 8.1 asus F551m , w którym dysk twardy ma najprawdopodobniej uszkodzone sektory . Chciałbym użyć narzędzi diagnostycznych z pendriva ( brak napędu DVD ).Problem w tym,ze aby za bootować pendrive muszę zmienić opcję w bios z UEFI na legancy . Włączam laptopa i trzymam wciśnięty ESC . Pojawia się Aptio Setup Utility . Większość opcji jest nieaktywna (szara) . Access Level to User , pewnie gdyby było Admin , to mógłbym dokonać zmian w bios ? Ale jak to zrobić ?
    Administrator Password Status :Installed (opcja na szaro), brak możliwości zmiany .
    User Password (zostawiłem puste,gdyż ta opcja pojawia sie przy starcie laptopa ) klikam enter i laptop się ładuje . Gdy podczas startu laptopa klikam klawisz ESC , pokazuje się menu wyboru urządzenia do rozruchu dysk twardy lub mój pendrive , ale gdy wybiorę pendrive nic z niego nie ładuje ,za to ładuje się windows 8 ( dodam , że windows jest uszkodzony , nie można go uruchomić a co za tym idzie zmienić opcji związanych z bios z poziomu systemu ) . Pendrive sprawdzałem na drugim laptopie, bez problemu bootuje zawarte na nim narzędzia ( Trynity Rescue i inne, stworzone przez Yumi ) .
    Prozę o rade jak dostać się do zablokowanych opcji w bios ? (zmienić tryb z user na administrator,który za to pewnie odpowiada ? ,wyjęcie baterii nic nie daje )

0 0