Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technik elektryk egzamin zawodowy 2016 czerwiec (stary egzamin) praktyka

steryd1234 19 Jun 2016 10:47 4383 21
 • #1
  steryd1234
  Level 9  
  Ktoś jeszcze podchodzi do starego egzaminu z zawodu elektryk ? Czy tylko Ja :D ? czego można sie spodziewać na praktyce ? jak myślicie dadzą łatwiejsze zadanie niż w tamtym roku ?
 • #2
  bodzio507
  Level 30  
  Jak to na starym egzaminie można się spodziewać wszystkiego.

  Ale i tak stary egzamin zdajesz według jednego schematu. Czy to kucharz, fryzjer, mechanik czy elektryk, wszystko na jedno kopyto.
  U mnie w szkole kilku absolwentów zdaje.
 • #3
  steryd1234
  Level 9  
  Jak wam poszedł egzamin? Co było zepsute? U mnie przewód od P2 DO G1 i wyłącznik nadpradowy b25 jak zrobiliście modernizację?
 • #4
  Klimek115
  Level 10  
  Witaj, egzamin wydawał sie łatwiejszy niż w tamtym roku. Według mnie uszkodzony był przewód od P2 do G1 (zwarcie) lub ewentualnie na gniazdku G1. Oraz uszkodzone było zabezpieczenie przelicznikowe B25. Modernizacje zrobiłem zmieniając podłączenie grzałek z trójkąta na gwiazdę.
 • #5
  steryd1234
  Level 9  
  No to ja zawalilem modernizację ale może nazbieram te 75 procent heh. W modernizacji zrobiłem połączenie dwóch grzalek zamiast trzech.
 • #6
  magot98
  Level 2  
  A bezpieczniki B20 na ogrzewaczu były dobre?, przecież była tam przerwa przy rozwartym i zwartym układzie.
 • #7
  Klimek115
  Level 10  
  ^^Ja tam nic uszkodzonego nie widziałem na tych zabezpieczeniach.
  Są może gdzieś dostępne arkusze ?
 • #8
  nickols
  Level 9  
  Również podałem za przyczynę uszkodzony przewód który wykułem i wymieniłem na nowy bo, co zawarłem w pracy, nie warto w takiej sytuacji izolować uszkodzony przewód bo po 1. nie zapewnia to dostatecznego bezpieczeństwa i bezawaryjności a po 2. nie przynosi jakichś wielkich oszczędności. jednak gniazdko odrzuciłem co uzasadniłem również we wnioskach w następujący sposób: wyraźnie w definicji stanu ROZWARTY było napisane że podczas pomiaru gniazdko jest odłączone czyli wydaje mi się (a wydaje mi się że mi się dobrze wydaje) że odłączone gniazdko oznacza gniazdko które np leży zdemontowane na podłodze i do którego nie są podłączone przewody. Co do zabezpieczeń: nie wydaje mi się aby były one uszkodzone, moim zdaniem wartość zabezpieczenia przedlicznikowego była po prostu za mała w porównaniu do zabezpieczenia gniazd w kuchni, miałem podobną sytuację u siebie w domu i gdy przypadkiem zrobiłem zwarcie wywaliło zabezpieczenie obwodu i przedlicznikowe. W tym przypadku nie zostało zachowany współczynnik 1,6 (który w sumie jest stosowany do topików ale zaryzykowałem no i...). Zabezpieczenie przedlicznikowe powinno być conajmniej B32 i wtedy zostaje zachowana selektywność.
  Co do modernizacji: po zwarciu styków 1 i 2 podane zostaje napięcie międzyfazowe na grzałki R1 i R2 połączone szeregowo co daje nam moc 3KW. Po zwiększeniu przepływu wody zwierają się styki 3 i 4 i zostaje podane napięcie na grzałkę R3 co daje nam dodatkowo moc 6KW i w ten sposób mamy na "drugim biegu" 9KW. Jest zmniejszona moc maksymalna ? jest. Jest zachowane stopniowanie ? jest. I tyle w temacie. Jak się nie podoba OKE to proszę mnie pocałować w część ciała, na której aktualnie siedzę :D

  Quote:
  A bezpieczniki B20 na ogrzewaczu były dobre?, przecież była tam przerwa przy rozwartym i zwartym układzie.

  Nie pamiętam czegoś takiego, może nie zauważyłem. Pamiętam tylko, że przed jak i za bezpiecznikiem napięcie względem PEN było równe 0 co wynika z tego że była to ta sama faza z której były zasilane gniazda w kuchni i ta faza na której zabezpieczenie przedlicznikowe "wywaliło"
 • #10
  steryd1234
  Level 9  
  Ktoś wie gdzie mogę znaleźć klucz punktacji za Poszczególne zadania???
 • #12
  steryd1234
  Level 9  
  Tak o egzamin praktyczny
 • #13
  bodzio507
  Level 30  
  Te klucze nigdy nie są publikowane. Więc nigdzie go nie znajdziesz.
 • #14
  steryd1234
  Level 9  
  A jeżeli napisałem wszystkie założenia wykaz przyczyn i projekt lokalizacji i usunięcia dobrze oraz opis usunięcia i wykaz użytych materiałów to wystarczy na 75 %? Modernizację też zrobiłem ale prawdopodobnie zle
 • #15
  bodzio507
  Level 30  
  Tu nikt Ci nic nie powie. Zależy jak trafisz w klucz i jak to oceni egzaminator.
  Trzeba było pisać jak najwięcej bo ujemnych punktów nie ma.
 • #16
  Henryk200
  Level 12  
  Pytanie jest czy już ktoś wyniki odebrał? Jak wam poszło?
 • #17
  steryd1234
  Level 9  
  własnie się bede wybierał po wyniki, u mnie chyba dopiero są o 12. a Tobie jak poszlo? już odebrałeś?
 • #19
  steryd1234
  Level 9  
  zdane teoria 59 praktyka 84 :D spodziewałem sie mniej procent :D ważne że zdane !
 • #20
  Henryk200
  Level 12  
  Ja do szkoły wpadam i sekretariat zamknięty lol
 • #21
  Klimek115
  Level 10  
  Też zdane: teoria 84% a praktyka 83% :)