Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood Kmm Bt 302 podłączenie w domu w celu sprawdzenia radia

Pexon209 16 Lip 2016 12:14 1164 3
  • #1 16 Lip 2016 12:14
    Pexon209
    Poziom 9  

Witam forumowiczów :D :arrow:
    Potrzebuję podłączyć radio samochodowe Kenwood w domu . Mam do dyspozycji zasilacz komputerowy który jest wymontowany z pc . Niestety nie posiadam gdzieś obok do radia kostki z kablami . Nie chcę zrobić czegoś źle dlatego na tym radiu wolałbym aby ktoś podpowiedział jak zrobić to poprawnie . Tutaj na stronie Kenwooda znalazłem tak jakby mały schemat radia który załączyłem na zdjęciu .

Pozdrawiam

• #2 16 Lip 2016 13:15
    redelektron
    Poziom 18  

Witaj
    Jeśli masz typowy zasilacz ATX to sprawa jest bardzo prosta. Aby go wystartować zwierasz przewód zielony z czarnym na wtyczce od płyty głównej. Radio wpinasz pod czarny - minus a żółty - plus.
    Podłączenie radia robisz tak, że:
    - czerwony i żółty z radia podpinasz pod plus zasilacza
    - czarny pod minus zasilacza
    - przewody opisane jako "speaker" to wyjścia głośnikowe
    Ogólnie to tyle. Zaizoluj nieużywane przewody z radia. Jeśli coś Ci się nie zgadza w moim opisie to wrzuć fotki przewodów z zasilacza i z radia to będziemy myśleć.

• #3 16 Lip 2016 15:34
    Pexon209
    Poziom 9  

Tylko na wtyczce tej szerokiej od płyty głównej jest kilka przewodów czarnych i jeden zielony, tak więc który ? obojętnie ?
    Tak jak wspomniałem do radia nie mam kostki z kablami, z tyłu widać tylko złącze (piny), mogę zrobić zdjęcie . Zasilacz musze podpiąć tak by wystartował i radio się włączyło . Tylko nie wiem który pin w radiu jest od czego . Na podanym przeze mnie schemacie nie jest opisane który pin jest czym .

Dodano po 13 [minuty]:

Kenwood Kmm Bt 302 podłączenie w domu w celu sprawdzenia radia Kenwood Kmm Bt 302 podłączenie w domu w celu sprawdzenia radia

• #4 16 Lip 2016 22:30
    redelektron
    Poziom 18  

Do wystartowania zasilacza wystarczy zewrzeć zielony z dowolnym czarnym. Co do radia to bez oryginalnej kostki się nie obejdzie w tej sytuacji. Jakbym miał to radio przed sobą i do niego zajrzał to bym Ci coś powiedział ale przez neta nie ma szans. Najlepiej będzie dokupić takie gotowe złącze (adapter). Jakbyś kupował w sklepie stacjonarnym spróbuj pogadać ze sprzedawcą (opisać mu sytuację) i umówić się tak, że jak radio nie ruszy to mu to złącze oddasz a on zwróci Ci kasę. Czasami się godzą na taki układ.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME