Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra Diora AWS 303

francyk 03 Jul 2005 21:29 958 1
    francyk
    Level 12  
    Witam !
    W internecie na temat tego amplitunera znaleść można wiele, ale odnalezienie rozwiązania konkretnego problemu jest kwestią albo przypadku albo dużej ilości czasu i uporu.
    Stąd moja obecność na tym forum. Zresztą problem generalnie nie zawęża sie tylko do tego urządzenia.
    Otóż : robiąc przegląd i czyszczenie postanowiłem poświęcić nieco więcej czasu na regulację i niestety urwany kabelek - jeden z gniazda antenowego 300Ohm - zawinął mi się o diodę (z mostka Gretza) i kilka chwil to trwało zanim dopadłem wytczki.
    Efekt : niezależnie czy mam włączone radio czy magnetofon czy gramofon kolumny strasznie buczą co ja mówię - ryczą na dodatek kręcenie głośnością nic nie zmienia.
    Przy okazji gdzieś z głowicy tunera poleciała smurzka dumku.
    Na koniec dodam jeszcze ze jestem obeznany z lutownicą ale od strony wykonania jakiegoś układu na podstawie konkretnego schematu a nie analizy w poszukiwaniu usterek.
    Pytanie : co robić?, od czego zacząć?

A przy okazji czy ktoś bawił się w jakieś modyfikacje tego amplitunera? Chętnie wprowadziłbym pewne modyfikacje np opóżnione załączenie i odcięcie głośników (serce mi się kraja na widok membrany basowej która mało nie wyskoczy) tylko nie wiem jak się do tego zabrać gdzie coś takiego wpiąć.
    janusz27
    Level 30  
    witam
    na pierwszy ogien posprawdzalbym tranzystory mocy czy ktorys nie ma przebicia bo na 100% jestem przekonany ze polecialy. a to do dymu gdzies przy glowicy FM to posprawdzaj rezystory pewnie ktorys mocno sie przygrzal i dlatego zaczal dymic sie. co do opoznionego zalanczania to moze by wykorzystal z WS442 (szukaj postu gdzie w tytule pisze opozniacz tak ktoremus z kolegow z forum odpisywalem)