Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Genius SW-HF5.1 4500 a adapter bluetooth logitech

Baku95 03 Wrz 2016 10:11 771 1
  • #1 03 Wrz 2016 10:11
    Baku95
    Poziom 2  

Witam. Chcę kupić głośniki genius 5.1 SW-HF 4500 i chciałbym podłączyć je do Adaptera Logitech bluetooth. Mam ultrabooka Lenovo Flex 14. Czy te głośniki gdy je podlacze do Adaptera i przez bluetooth do laptopa bądź smartfona będą chodziły tak samo dobrze jakbym podlaczyl je do zewnętrznej karty dźwiękowej? Czy stracą na mocy bądź któreś nie będą chodziły?
    Proszę o odpowiedz

0 1
  • #2 05 Wrz 2016 08:43
    dzony92
    Poziom 19  

Przez BT na pewno dźwięk nie będzie tak dobry jak z karty dźwiękowej z kilku powodów:
    -przesył przez BT obniży jakość dźwięku. Zaletą jest jednak to, że możesz chodzić z telefonem po pokoju. Czy dalej raczej wątpię.
    -najprawdopodobniej przez ten adapter, dźwięk będziesz miał przesyłany w 2.0 lub 2.1. Czyli będą grały dwa przednie głośniki, ewentualne dwa przednie i sub. Chyba, że kupisz przejściówkę aby mieć dźwięk 2.1 (nie 5.1) na wszystkich głośnikach. Wnioskuję to po tym, że mam genius 5.1 SW-HF 5100, i podłączeniu do wejścia AUX, grają tylko przednie, a aby grały wszystkie trzeba było zrobić jak napisałem (jeśli w tym modelu producent zrobił inaczej proszę o poprawienie mnie).

W takim przypadku zakup tych głośników jest bez sensu. Genius jak dla mnie super głośniki w tym budżecie.
    Osobiście kupiłbym albo zwykłe głośniki na 2.1 i ten adapter, albo (według mnie lepie wyjście) kup te geniusy, jakąś kartę dźwiękową USB na 5.1, podłącz głośniki do karty = masz dźwięk 5.1, odpal muzykę film itp z komputera i steruj laptopem zdalnie przez apkę z telefonu lub bezprzewodową klawiaturę.

Głośniki 5.1 mają taką zaletę, że możesz je podpiąć pod dvd (starszego typu na chinche) i masz "kino domowe", a jak rozstawisz je umiejętnie po pokoju możesz uzyskać naprawdę fajny efekt :)

0