Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel 2010 PL - filtrowanie danych między dwoma arkuszami i zaciąganie wartości

30 Wrz 2016 16:01 990 4
 • Poziom 2  
  Witam Drogich Forumowiczów,

  Jako, że jestem laikiem w temacie mniej lub bardziej zaawansowanych funkcji Excela 2010, mam pewien problem związany z dokumentem tego programu.

  Utworzyłem sobie plik o nazwie "RFCh", w którym znajdują się dwa arkusze: 1 oraz 2.

  Arkusz 2 zawiera trzy kolumny oznaczone kolejno "Rodzaj", "Szerokość" i "Długość" i ma stanowić dla mnie pewnego rodzaju bazę danych: na razie mam w nim tylko pięć pozycji (od A do E w pierwszej kolumnie wraz z odpowiadającymi im wartościami w pozostałych dwóch), ale sukcesywnie będę w nim dopisywał kolejne.

  Arkusz 1 zawiera natomiast tabelę, której dotyczy mój problem: chciałbym, aby w komórce A4 można było wybierać/filtrować jedną pozycję z całej kolumny "Rodzaj" (tj. kolumna A) 2 arkusza, tak aby po jej wyborze/wyświetleniu w komórce program zaciągał również odpowiadające jej wartości do dwóch innych komórek 1 arkusza: B4 oraz E4. Przykładowo: w 1 arkuszu po wyborze w A4 wartości "B", w komórkach B4 oraz E4 powinny się pokazać odpowiednio wartości "2,9" oraz "5,5" (czyli parametry szerokości i długości odpowiadające rodzajowi B w zestawieniu 2 arkusza).

  Dodam, że w tabelce 1 arkusza wartości komórek w dwóch białych kolumnach "Dystans" są zmienne w zależności od wskakujących wartości w B4 i E4 (tutaj wystarczyła mi banalnie prosta formułka).

  Bardzo proszę o pomoc w powyższej materii. Nie bardzo orientuję się, czy pomoże mi stosowna formuła, odwołanie, makro lub coś kompletnie innego :(

  Pozdrawiam, Tomek.

  PS: Wspomniany plik Excela załączam poniżej:
 • Pomocny post
  Specjalista - VBA, Excel
  Przypisz nazwę dla zakresu np. A2:A20 w arkuszu '2'
  Dla A4 użyj 'Poprawność danych' - lista, żródło - nazwa zakresu
  Dla B4, E4 - funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO
 • Poziom 2  
  Bardzo Dziękuję, właśnie o coś takiego mi chodziło :).

  Czy generalnie różnych, mniej lub bardziej zaawansowanych, możliwości Excela lepiej nauczyć się samemu, czy też są do tego jakieś przydatne i przystępne dla początkujących użytkowników poradniki lub publikacje?
 • Specjalista - VBA, Excel
  F1 - to najlepsze
 • Poziom 2  
  Rozwiązanie problemu podał kolega JRV w swoim pierwszym poście (a #2 w temacie). Jeszcze raz dziękuję :D . Temat zamknąłem.