Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell B2360dn - Drukarka sieciowa pod Ethernet i USB jednocześnie

05 Paź 2016 18:04 387 2
  • Poziom 2  
    Witam!

Nie chciałbym niczego zepsuć, a myślę, że zaglądają tutaj informatycy, którzy będą w stanie udzielić mi odpowiedzi.

Jest sobie duża sieć kilkudziesięciu komputerów z drukarkami podłączonymi przez USB. Na komputerach można korzystać jedynie z 3 programów, reszta jest zablokowana. Chcąc wydrukować coś na jednej z drukarek przyniosłem router bezprzewodowy aby drukarkę wciągnąć do sieci razem z urządzeniem mobilnym.

Moje pytanie brzmi, czy mogę jednocześnie podłączyć drukarkę do routera i do komputera przez USB? Czy będę mógł drukować wówczas zarówno z komputera jak i urządzenia mobilnego przez sieć tworzona
    ą przez router? Do tej pory przepinałem kable USB i tj-45 na zmianę, ale jest to dość niewygodne.

Jeśli taka praca jest możliwa to czy komputer będzie "wiedział", że drukarka służy także jako drukarka sieciowa?

Drukarki to Dell B2360dn, na komputerach jest chyba Windows 7.
  • Poziom 43  
    Raczej tak - po prostu wybiera się domyślny port drukarki, na której ma drukować.
    Ale jeśli nie da się nic ustawić na PC-tach to niby jak skonfigurujesz tą drukarkę na PC-cie.
  • Poziom 2  
    Na PC-tach drukarki są skonfigurowane i działają normalnie. Ja chciałbym dodatkowo drukować przez wifi z mojego routera tak jak opisałem, bez konieczności przepinania ciagłego kabli...