Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alinco DJ-F1E - zasilacz sieciowy

09 Lip 2005 22:46 1760 4
  • Poziom 16  
    Witam.
    Jest to wersja z pakietem NiCd 7,2V/900mAh.W instrukcji obsługi,przy wtyku zasilania zewnętrznego podane jest napięcie 13,8V ! Na schemacie ideowym nie widać jednak,by istniała jakaś redukcja napięcia,dlatego mam pewne wątpliwości czy nie dotyczy to czasem wersji radia z pakietem 12V,bo jest też taka.
    Proszę o odpowiedź czy te 13,8V jest OK.
  • Poziom 13  
    Nie wiem czy to jest OK, ale ja też mam pakiet 7,2V w moim DJ-1400, a na ładowarce zmierzone napięcie to w pobliżu 13,8V. Się zdziwiłem, ale ładuję i działa.
  • Poziom 16  
    Witam.
    Co do ładowarki to się zgadza,że napięcie zmierzone na "biegu luzem" jest wyższe,w moim modelu to nawet 16,0V.Ale po włożeniu pakietu ładowarka rozpoznaje napięcie akumulatora i dopasowuje je do danego typu:14,5V dla pakietu 12V i 8,7V dla pakietu 7,2V.
    Mnie chodzi jednak o zasilanie radia z zasilacza sieciowego (ewentualnie z akumulatora samochodowego),nie o ładowanie.Jak pisałem instrukcja podaje 13,8V,lecz po dołączeniu zasilacza CB radio wyraźnie przegrzewa się już na samym odbiorze,nadawania nawet nie próbuję...Coś tu nie tak,podejrzewam,że czegoś w tej instrukcji nie dopisano....
    Dziękuję SP9XKX za odpowiedź,czekam na dalsze posty.
  • Poziom 15  
    witam ja w swoim alinco wykorzystuje ładowarkę noki 9V taka stara :) nawet wtyk pasuje . mam tez zasilacz motoroli z napięciem 13.8V tez działa myślę ze wystarczy wtyczka kabel i bez problemu to podepniesz do aku będzie działać :) co do grzania to radio sie grzeje czy BATERIA od radia jeśli bateria radia to ją odłącz prawdopodobnie jest przeładowywana za dużym prądem i dlatego sie grzeje

Marcin
  • Poziom 16  
    Dziękuję za odpowiedź,ale problem już dawno nieaktualny (2005r!) i moja to wina,nie zamknąłem tematu.Pozdrawiam.
    TEMAT ZAMKNIĘTY.