Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CO - Odpowietrznik automatyczny

jurasjo.lol 26 Lis 2016 08:10 1560 6
  • #1 26 Lis 2016 08:10
    jurasjo.lol
    Poziom 9  

Witam
    Mieszkam na ostatnim piętrze 5 piętrowego bloku. W układzie CO zamontowane są odpowietrzniki automatyczne. Instalacja pracuje właściwie bez problemów.

Chciałem zapytać czy widoczny na zdjęciu montaż jest prawidłowy? Hydraulik przy okazji naprawy zaworu termostatycznego powiedział, że odpowietrzniki powinny być wyżej np. na kawałku rurki.

Powiedział, że poprawiło by to odpowietrzenie układu.

0 6
  • Pomocny post
    #2 26 Lis 2016 08:30
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

jurasjo.lol napisał:
    Hydraulik przy okazji naprawy zaworu termostatycznego powiedział, że odpowietrzniki powinny być wyżej np. na kawałku rurki.

Tak - hydraulik dobrze powiedział. Taka rurka około 20 cm. zbierałaby powietrze co ułatwiałoby odpowietrzanie. Ale skoro obecnie wszystko jest Ok. to nie ma potrzeby to ruszać. Przy okazji jakiejś wymiany można to poprawić.

0
  • #3 26 Lis 2016 08:39
    jurasjo.lol
    Poziom 9  

Dziękuję za informację.

Mam jeszcze pytanie o możliwość instalacji automatu w grzejniku drabinkowym.
    Pokazany na zdjęciu łazienkowy grzejnik jako jedyny posiada odpowietrznik ręczny.

Podobno jest możliwość zastąpienia go automatem. Czy możecie polecić jakiś konkretny model?

0
  • Pomocny post
    #4 26 Lis 2016 08:57
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Owszem, można ten odpowietrznik zastąpić automatycznym. Ale powstaje pytanie : Po co ?
    Odpowietrznik "ręczny" jest tak samo skuteczny a zajmuje mniej miejsca przez co jest bardziej estetyczny. Po za tym używa się go sporadycznie/doraźnie tylko w razie potrzeby.

1
  • #5 03 Gru 2016 22:18
    jarzal
    Poziom 1  

Polecam odpowietrznik automatyczny 1/2" FERRO. Cena ok 17 zł

0
  • #6 04 Gru 2016 11:06
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

Waldemar z Kaszub napisał:
    jurasjo.lol napisał:
    Hydraulik przy okazji naprawy zaworu termostatycznego powiedział, że odpowietrzniki powinny być wyżej np. na kawałku rurki.

Tak - hydraulik dobrze powiedział. Taka rurka około 20 cm. zbierałaby powietrze co ułatwiałoby odpowietrzanie. Ale skoro obecnie wszystko jest Ok. to nie ma potrzeby to ruszać. Przy okazji jakiejś wymiany można to poprawić.
    Ja bym nawet dał rurkę 50 cm. powyżej zasilania grzejników na najwyższej kondygnacji.

0
  • #7 27 Maj 2017 12:08
    jurasjo.lol
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedzi. W łazience zamontowałem odpowietrznik automatyczny Valvex - biały.

0