Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalkulator kodów paskowych rezystora.

Orion045 28 Lis 2016 17:52 741 5
  • #1 28 Lis 2016 17:52
    Orion045
    Poziom 11  

Witam wszystkich.Jestem początkujący w programowaniu i elektronice. Chcę zrobić kalkulator kodów paskowych rezystora.Próbuję napisać program do tego.Chcę żeby jednem przyciskiem wybierać pasek koloru rezystora. Np. Locate 1,1 : Lcd "Pasek 1:Czarny" Locate 2,1 : Lcd "Wartość: 1" i dalej do paska 4 a potem po powtórnym naciśnięciu żeby mi wyświetliło wartość rezystora np. Locate 1,1 : Lcd "Wartość Rezystora Locate 2,1 : Lcd " 1,5 k" .Ewentualnie z wykorzystaniem dwóch przycisków bo tak zaczołem pisać. Pierwszy wybór paska a drugi wybór koloru. Coś mi to nie wychodzi.Nie działają przyciski. Niewiem czy w dobrym miejscu napisałem tego posta.Jak nie to przepraszam.

Kod: vbnet
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Nie mam żadnej książki do Bascoma.Próbowałem pisać według innego programu na przycisk i czujnik z wyświetlaczem Lcd 16x2. Poprawiłem trochę. Zapomniałem o gosub.Tyle udało mi się zrobić. Przydał by mi się jakiś przykład,przykłady bo nie wiem jak zrobić żeby mi wyświetał w Locate 1,1:lcd "Pasek:" numer wybranego paska a nie jakieś litery óćś a nie 1 lub 2 i żeby po ustawieniu 4 koloru przeszło do Locate 1,1 : Lcd "Kod: " wyświetliło np. 251 0,1 a w Locate 2,1 :Lcd "Wartość: " wyświetliło wartość rezystora Np.10 k. Pomocy , Plis.Jak to zrobić?

0 5
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 28 Lis 2016 20:21
    373522
    Użytkownik usunął konto  
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 01 Gru 2016 23:31
    Orion045
    Poziom 11  

Tyle zrobiłem. Pomocy, plis. Jak odchudzić program bo już zajmuje 91%. I przy wyborze paska zmienia do trzeciego a potem znowu pierwszy. Nie ma czwartego. Jak zrobić by po wyborze czwartego paska i ustawieniu koloru po naciśnięciu przycisku przejść do obliczeń i wyświetlenia wyniku. Kod: 151 0.1 Wartość: 150 . Jakieś przykładowe programiki plis.

Uparłem się na Attiny2313 bo mam kilka sztuk - nie wyrzucę. Nie chce mi wyświetlić CZWARTY pasek. Pierwszy , drugi i trzeci wyświetla a jak wyświetla trzeci i nacisnę przycisk1 do przechodzi do pierwszego zamiast do czwartego. Dlaczego? Pomocy. Można na prv.

0
  • #4 02 Gru 2016 00:44
    2675900
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 02 Gru 2016 13:31
    373522
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 02 Gru 2016 20:59
    Orion045
    Poziom 11  

Uparłem się na Attiny2313 bo mam kilka sztuk - nie wyrzucę. Jak w pętli zapisać żeby po przyciśnięciu przycisk3 zatwierdzić wybór paska i koloru? A po wyborze 4 paska był wybór tylko Gold lub Silver? Pomocy. Można na prv. Dołożyłem trzeci przycisk. Jak zrobić zatwierdzenie wyboru paska i koloru?

Próbuje zmienić program na Arduino Ide. Tyle zrobiłem. Zaciekłem się na menu. Chcę przyciskiem selekt wybierać pasek a góra - dół kolor paska. Moduł Keypad shield.
    Kod: c

0