Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DSB-H370G - uszkodzony kondensator PPCF-1, jaka pojemność?

03 Gru 2016 00:32 1923 13
  • Poziom 29  
    Dziś padł mój pierwszy dekoder HD jaki miałem, a jest to Samsung DSB-H370G, standardowa usterka wybrzuszony kondensator PPCF-1, drugi PPCF-2 wygląda normalnie ale wymienię profilaktycznie oba.
    Poszperałem w internecie i znalazłem taką informację:
    "Wymień kondensatory PPCF-1 o pojemności 2200µF/10V i PPCF-2 o pojemności 470µF/10V i wszystko będzie latać"
    Problem w tym, że u mnie kondensator PPCF-1 ma takie oznaczenia - 1500µF/10V, PPCF-2 jest o takich samych oznaczeniach jak powyżej.
    Zastanawiam się jaki zamontować ten PPCF-1 1500µF/10V czy 2200µF/10V, macie jakieś z tym doświadczenia?
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    bogdanzieba napisał:
    Zastanawiam się jaki zamontować ten

Na jakiej pojemności działał do tej pory?
  • Poziom 29  
    PPCF-1 1500uF/10V, PPCF-2 470uF/10V takie wymontowałem.
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    To takie same wlutuj.
  • Poziom 29  
    Wlutowałem i efekt jest taki, że dioda zasilania się zaświeca ale dekoder nie włącza się. Jakieś rady Panowie?

Pojemność PPCF-1 1500uF/10V, PPCF-2 470uF/10V.

Trochę się różnią wielkością od tego zepsutego i mają napis LOW ESR..
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Jak zamienisz 1500 na 2200 to nie będzie żadnej różnicy. Uszkodzenia trzeba szukać gdzie indziej.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Przy takim poziomie wiedzy? :D
    bogdanzieba napisał:

Na przyszłość suwmiarka :D , aby były identyczne. Napis może być ten. :|
  • Poziom 29  
    Zamontowałem kondensator 1500uF/10V nie włączył się, dałem na jego miejsce 2200uF/10V też nie zaskoczył tzn. świeci się dioda ale nie da się go włączyć.

Suwmiarka nie potrzeba, bo wszystkie się mieszczą, nawet te co kupiłem a są mniejsze.

Widzę, że tutaj ktoś miał ten sam problem.

I jeszcze miernik mi się rozkraczył...

maksar napisał:
    Przy takim poziomie wiedzy? :D
    bogdanzieba napisał:

Na przyszłość suwmiarka :D , aby były identyczne. Napis może być ten. :|

Dlatego piszę w dziale SAT Początkujący...

U was otwiera się ten schemat? https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1728525.html

Wymieniłem te zakreślone na czerwono, macie jeszcze jakieś propozycje?
    DSB-H370G - uszkodzony kondensator PPCF-1, jaka pojemność?
  • Poziom 24  
    bogdanzieba napisał:
    Dlatego piszę w dziale SAT Początkujący...

Z tą wiedzą tylko w koszu.
  • Poziom 29  
    Dzięki za fachową pomoc.
    Moderowany przez telesat1:

Ostrzeżenie.
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

• Poziom 29  
    Z mojej strony nie było żadnej ironii ani złośliwości, specjalnie założyłem temat w Dziale "SAT Początkujący" oczekując na informację np. "wymień wszystkie kondesatory po stronie wtórej zasilacza", to jeszcze potrafię. Wymieniłem te dwa newralgiczne i dalej nie działa, więc zapytałem co robić dalej, a tu odpowiedź:

"Z taką wiedzą to w koszu", to chyba ta odpowiedź była złośliwa i z ironią.

Serdecznie dziękuję koledze LeDy
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Zmierz/podmień te dwa MKP 100nF/275 na wejściu i zobacz czy zaskoczy.

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.
  • Poziom 29  
    Temat już nieaktualny dekoder został wymieniony na HD5500s w APSie. Dzięki za pomoc. Mam jeszcze takie 4 szt. Więc może kiedyś się ta wiedza przyda.