logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

TDC Business Router SAGEMCOM - Czy ktoś użytkuje w sieci LTE taki router?

wilkw 03 Gru 2016 21:18 2766 17
REKLAMA
  • #1 16102866
    wilkw
    Poziom 15  
    Posty: 408
    Ocena: 31
    Mam z nim taki problem, ze raz wykrywa karte SIM a raz nie. Po wyłączeniu zasilania nie łaczy się z siecią. Muszę wchodzić w menu routera i kilka razy odświeżyć i za któryms razem zobaczy SIM i się łączy.
  • REKLAMA
  • #2 16104252
    milew
    Poziom 13  
    Posty: 57
    Pomógł: 4
    Ocena: 4
    Zastanawiam się nad kupnem tego routera.
    Może masz jakiś problem z kartą SIM. Spróbuj wsadzić jakąś inną, pożyczyć od kogoś.
    Udało Ci się znaleźć aktualizacje do tego routera? Może nowy soft by pomógł.
  • #3 16104479
    wilkw
    Poziom 15  
    Posty: 408
    Ocena: 31
    Niestety dzieje si ę tak na każdej karcie. Co najgorsze po wyłączeniu zasilania i ponownym włączeniu router nie łączy się automatycznie z siecią LTE. Trzeba klikać kilka razy w menu odśwież i za nastym razem zaskakuje. Mało jest informacji o tym urządzeniu, jedynie co znalazłem to na duńskich stronach. Ciekawe czy to tylko problem w moim routerze?
  • REKLAMA
  • #5 16104621
    wilkw
    Poziom 15  
    Posty: 408
    Ocena: 31
    Mi połaczył sie tylko z siecią T-Mobile. Z Orange i PLUS nie łaczy się. Szkoda, że nie ma informacji jakie częstotliwości LTE obsługuje. T-Mobile U mnie nadaje na 1800 wiec obsługuje tylko 1800 MHz. Orange nadaje na 900 i 2100. Podejrzewam, że będzie działał z Play który też nadaje na 1800 MHz.
    W poście wyżej pisałem, że nie łączy się po wyłączeniu zasilania ale już jest ok. Ogólnie jeśli ktoś ma T-Mobile lub Play to można używać, wifi jest ok, rzekłbym sredniomocne.
  • #6 16109003
    milew
    Poziom 13  
    Posty: 57
    Pomógł: 4
    Ocena: 4
    Połączył mi się w Play bez zająknięcia.
    Orange nie działa. Na razie innych operatorów nie mam przy sobie.
    Dość długo uruchamia się.

    Wpis z routera
    Operator : PLAY Global cell ID : 00105A5E Frequency (DL/UL) : 1829.9 MHz / 1734.9 MHz

    Domyślam się, że to częstotliwość operatora 1800MHz
  • #7 16109216
    wilkw
    Poziom 15  
    Posty: 408
    Ocena: 31
    Jaki transfer , proszę zrobić speedtest
  • REKLAMA
  • #8 16109246
    milew
    Poziom 13  
    Posty: 57
    Pomógł: 4
    Ocena: 4
    Play
    D 9,9
    U 7,37
    ping 31
    Muszę poszukać mu jeszcze optymalnego miejsca w domu. Teraz stoi w miejscu gdzie najlepiej działał poprzedni router ale tamten nie miał LTE.

    Teraz jestem w innym mieście. Sieć Play
    D 20,83
    U 5,08
    ping 29
  • #9 16109274
    wilkw
    Poziom 15  
    Posty: 408
    Ocena: 31
    Jaka jest odległość do nadajnika?
  • #10 16132522
    robil
    Poziom 12  
    Posty: 30
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    Mam takie cudo tez mialem problem ze startem w znajdz takie okno start serwera stop serwera to mi zalatwilo sprawe Zakres ma sport Bo ja zauwazylem 1800 I 2100 2300 troche mi sie wiesza ale tylko jak grzebalem w sieci przy instalacji serwera druku.Pisane telefonu sorry
  • #11 16132592
    milew
    Poziom 13  
    Posty: 57
    Pomógł: 4
    Ocena: 4
    @robil on nie ma serwera wydruku. Nie ma portów USB
    Masz chyba jakieś inne urządzenie.
  • Pomocny post
    #12 16134245
    robil
    Poziom 12  
    Posty: 30
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    Instalowałem serwer druku zewnętrzny rj45,usb .W TDC ustawienia zaawansowane tam masz sewer dhcp .Czasami się rozłącza i zauważyłem że to z powodu dublowania adresu jaki przydziela dhcp.
  • #13 16143209
    mint71
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Hej
    interesuje mnie ten router. Czy mógłby ktoś potwierdzić czy faktycznie ma ADSL (Netia, Neostrada) oraz czy obsługuje VOIP?
    I jeszcze jedno pytania o język menu: czy jest angielski?
    k.
  • REKLAMA
  • #14 16147834
    robil
    Poziom 12  
    Posty: 30
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    Angielski jest
  • #15 16148705
    mint71
    Poziom 2  
    Posty: 2
    dzięki za info o języku (angielskim) menu

    czy jest adsl i voip?
  • #16 16157765
    jgrapa
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 1
    Również jestem zainteresowany tym routerem, chciałbym mieć pewność że działa z Neostradą. Jaki tryb pracy jest dla łącza ADSL i modemu LTE, czy jest to tzw. Failover (LTE robi za backup gdy nawali łącze ADSL) czy też jest możliwość loadballancingu na łączu WAN (jak przekraczam ileś tam obciążenia to załącza się LTE i zasoby są współdzielone). Czy nie udało się nikomu uruchomić Orange na tym routerze?
    Z góry dzięki za pomoc
  • #17 16158928
    wilkw
    Poziom 15  
    Posty: 408
    Ocena: 31
    U mnie w Orange nie działał. Tylko T-Mobile i Play. Moim zdaniem obsługuje LTE tylko na 1800 MHz.
  • #18 16160703
    robil
    Poziom 12  
    Posty: 30
    Pomógł: 1
    Ocena: 12
    Na pewno obsługuje 2600 PLAY tak mi teraz działa .Widziałem też 2100 i 22... to trudno powiedzieć czy to jest 2100 czy 2300.Jest cały czas problem z resetowaniem mam wrażenie że występuje najczęściej gdy uruchamiam jakiś sprzęt lub gdy wybiorę w przeglądarce jaką stronę klikam enter i od razu pokazuje się krzyżyk na połączeniu wifi. Może macie jakiś pomysł?Mieszkam w miejscu gdzie jestem w zasięgu kilku nadajników i na telefonie też się cuda czasem działy.Sygnał na trzy kreski 65 do 85 dbm

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownicy routera TDC Business Router SAGEMCOM zgłaszają problemy z wykrywaniem kart SIM oraz łączeniem się z siecią LTE. Problemy występują niezależnie od używanej karty SIM, a router nie łączy się automatycznie po wyłączeniu zasilania. Wiele osób zauważyło, że router działa tylko z niektórymi operatorami, takimi jak T-Mobile i Play, a nie działa z Orange. Użytkownicy dzielą się informacjami o częstotliwościach LTE, które obsługuje router, oraz o prędkościach transferu. Pojawiają się również pytania dotyczące funkcji ADSL i VOIP, a także języka menu routera, który jest dostępny w angielskim. Problemy z resetowaniem i dublowaniem adresów DHCP również zostały poruszone.
REKLAMA