Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 49" do 2500zł?

06 Gru 2016 15:18 4434 14
  • Poziom 15  
    Witam.
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 5m x 3m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3,5-5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - Od lewej, są rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 37LG3000
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? HDMI x2, cyfrowe wyjście audio, usb x1
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - cyfrowy
    10. Jakie urządzenia ? - dekoder cyfrowego polsatu i DVD
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - Zależy, od 1-2h do 5h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmowe, informacyjne, sportowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - Nie
    16. Preferencje co do marki? - LG ze względu, że obecny LG długo służy
    17. Preferencje co do wielkości? - 49 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - Do 2500zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? - Wcześniejszy jest od 9 lat, zero problemów
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? - Nie

Pomagam ojcu przy wyborze TV, chce wymienić stary na coś większego i mniej prądożernego. Swoją drogą jaki jest faktyczny pobór telewizorów LED? Przykładowo LG podaje pobór mocy dla swoich telewizorów w trybie ECO i jest to pobór w okolicach 40 W dla 49" A++. Samsung podaje maksymalny pobór 100 W, 49" klasa A+ (UE49K5500). Na etykiecie efektywności energetycznej Samsung ma wpisane 64 W, a LG pobór w trybie eco. Można gdzieś znaleźć jakieś dane ile mocy te telewizory pobierają w normalnym trybie użytkowania? Tryb eco by LG jak się przekłada na użytkowanie telewizora?

Jeśli chodzi o SmartTV to jak nie trzeba dużo dopłacać to może być. Choć ja polecam ojcu opcję bardziej uniwersalną laptop + TV.
    4k? Moim zdaniem nie warto, przy tym użytkowaniu tej rozdzielczości nie wykorzysta. Może za 5 lat.

Trochę grzebałem w internecie i znalazłem kilka modeli:
    LG 49UH603V - pierwszy wybór ojca - zobaczył taki w sklepie. 4k za 2500zł.
    LG 49LH630V - w opiniach piszą, że ma wolny procesor i SmartTV muli, poza tym ok - cichy faworyt
    LG 49LH570V - ma dobre opinie. Mniejszy pobór mocy od 49LH630V o 10W, bo ma słabsze głośniki o 10W.
    Samsung UE49K5500 - wydaje się być ok. Pobór energii teoretycznie większy od LG, ale jak jest w praktyce to nie wiem

Opinie o ww. mile widziane. Jak macie jakieś inne lepsze propozycje w tej cenie to podawajcie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    LOCOLOCO napisał:
    Wszystkie modele masz 50Hz - tak ma być ?

Nie, ludzie piszą o nich dobre opinie. Wychodzi więc na to, że 50 Hz daje rade na 49 calach, czy uważasz inaczej?
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Ja mam TV LG 32LN5400 i mam podpiętą pod niego konsolę i efektu rozmycia nie zauważyłem. Myślałem jednak, że on ma 50 Hz, a teraz sprawdziłem i okazuje się, że ma niby 100 Hz. Czytałem opinie, że 100 Hz sprawia czasem, ze obraz jest nienaturalny. Też natknąłem się na opowieści, że gdy ogląda się TV 100 Hz i przechodzi na 50 Hz to widać róznicę. TV ojca ma 50 Hz i różnicy nie zauważyłem, przynajmniej się jej nie doszukiwałem. Widocznie jakiś wygórowanych wymagań co do TV nie mam.

Mógłbyś podać jakieś dobre TV 100 Hz w tej cenie?

Podany przeze mnie LG 49UH603V ma 100 Hz? Na stronie LG nie ma o tym wzmianki, jest podane tylko PMI=1200 Hz. Na niektórych stronach sklepów widnieje w jego parametrach odświeżanie 100 Hz. Na stronie LG starszy model 49UH600V ma podane
    Cytat:
    Wskażnik PMI/Hz 1000/100Hz
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Za wiele w tej cenie telewizorów 100 Hz nie znalazłem. Ciekawe wydają się być Panasonic TX-50CS630E i LG 49LH6047.
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Dlaczego 4K? 4K i 100 Hz w tej cenie raczej nie znajdę. LG 49UH661V kosztuje prawie 3 tysiące. Rozumiem LOCOLOCO, że chcesz doradzić jak najlepszy TV do potrzeb. Jednak niestety będzie trzeba pójść na kompromis, bo ojciec więcej pieniędzy wydać nie chce. Także pozostaje wybór miedzy 4K 50 Hz, a Full HD 100 Hz. Weźmy pod uwagę, że głównie ogląda telewizję (większość kanałów HD, kilka SD) i nieraz jakieś filmy na DVD, którym nawet do rozdzielczości HD Ready daleko, a co dopiero 4K.

Teraz zauważyłem, że LG 49UH661V na http://www.displayspecifications.com ma podane 60 Hz, a na stronie LG widnieje 100 Hz. Podobnie jest z 49LH630V.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Ojciec się uparł praktycznie tylko na LG, bo wcześniej miał telewizory tej marki jeszcze od Goldstara i sobie chwali. Dość anonimowym w Polsce TCL na pewno go nie przekonam, a Philipsa nie chce, bo słyszał, że awaryjne :)

Dlaczego 4k? Tylko dlatego, że rzadko wymienia telewizory? Jak z wyglądem kanałów SD na takim telewizorze?
    LOCOLOCO napisał:
    Tam są podane dane marketingowe.

Dla mnie trochę to niepojęte. Aż tak oszukują? Rozumiem naciągać fakty wskaźnikiem PMI, który do końca nie wiadomo co wskazuje, ale tam jest wyraźnie napisane odświeżanie 100 Hz.

Wybraliśmy najtańszy z LG - 49LH630V. Zakup przez internet więc jak tv nie będzie wystarczająco dobry to się odda i wybierze coś droższego. Dzięki LOCOLOCO za poświęcony czas.
  • Poziom 10  
    Kolego LOCOLOCO możesz mi wyjaśnić czym różni się model PHILIPS 49PUS6561/12 od tego co podałeś ? z góry dziękuje.

Dodano po 5 [godziny] 41 [minuty]:

mam możliwość wzięcia 48J6200 za 2100 (powystawowy), zastanawiam się proszę o pomoc...?
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Dawid91X napisał:
    Wybraliśmy najtańszy z LG - 49LH630V. Zakup przez internet więc jak tv nie będzie wystarczająco dobry to się odda i wybierze coś droższego.

Telewizor jest ok. Co do jakości obrazu to nie mam porównania z droższymi modelami więc ciężko mi coś powiedzieć. Jak dla mnie obraz jest ostry i ma dobre żywe kolory. Smużenia nie zauważyłem nawet w dynamicznych scenach. Duży plus za niezły design, na zdjęciach wygląda słabiej. Jeśli jednak komuś zależy na smart tv to polecam poszukać lepszego telewizora. Aplikacje typu youtube, ipla itp. działają dość dobrze. Czasem ładowanie filmiku trwa kilkanaście sekund zanim odpali (głównie przed reklamami, gdy ich nie ma jest szybciej), ale przewijanie i inne opcje zadziwiająco dobrze. Myślałem czytając opinie, że jest gorzej. Na pewno jednak jest wolniej niż na kompie. Porażką jest jednak przeglądarka internetowa, działa powolnie i o swobodnym przeglądaniu internetu jak na komputerze można zapomnieć. Ale zawsze jest możliwość odpalenia jakiegoś filmu na np. cda - przeglądarka obsługuje html 5. Głośniki są dość poprawne jak na TV. Dużo lepiej grają niż w 37LG3000 gdzie dźwięk był przytłumiony i najmniejszy szmer je zakłócał.
  • Poziom 1