Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres De'Longhi ESAM 3500.S - Błąd generic alarm/allgemeine storung

07 Gru 2016 18:56 1275 1
  • Poziom 9  
    Witam Państwa. Od dłuższego czasu męczę się z ekspresem De’Longhi ESAM 3500.S. Problem polega na tym, że przy włączeniu urządzenie się nagrzewa i po czasie (około 6 minut) wyświetli allgemeine storung. Uszkodzony był jeden z bezpieczników na grzałce do pary (w kształcie podkowy) wymieniłem go na oryginalny, ale dalej to samo. Urządzenie raz się włączy, a raz wyświetla błąd. Dzieje się to losowo, przy czym częściej się nie włącza. Może opisze co już sprawdziłem:
    - termiki na górnej grzałce oraz grzałka (OK) sama grzałka również.
    - termiki na grzałce pary – jeden uszkodzony wymieniony na oryginał, sama grzałka dobra
    - czujniki NTC, oba maja około 130kΩ, Wymieniłem ten przy grzałce pary na nowy.
    - przeczytałem w gdzieś w sieci, że winne mogą być dwa triaki BTB16 oraz BTA24 – również wymienione na nowe.
    Jak ekspres się już włączy (raz na 10) to działa normalnie i zrobi kawę. Liczę na waszą pomoc 

Pozdrawiam
    Patryk
  • Poziom 20  
    Kolego rozwiązałeś temat. Mam to samo. Bezpieczniki dobre, termiki na grzałkach dobre, same grzałki też dobre (górna 85ohm, ta z tyłu od pary 52ohm). Mierzyłem napięcie podczas grzania na tym głównym, górnym termoblocku i na początku grzeje cały czas, a później - na panelu jeszcze wyświetla się że grzeje, zamiast grzać cały czas do osiągnięcia odpowiedniej temperatury, to załączy grzanie na 0,5s. i wyłączy na jakieś 3-4s i tak idzie to w pętli.

Dodano po 2 [godziny] 19 [minuty]:

OK 85ohm świadczy o uszkodzeniu jednej z dwóch grzałek w górnym termoblocku.