Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat 97r. 1.9 tdi 90 km słabo grzeje w środku

Dani438 21 Dec 2016 00:20 1857 4
    Dani438
    Level 5  
    Witam, mam problem ze swoim passatem b5, mianowicie bardzo słabo grzeje w środku ( climatronik) poczytałem na różnych forach i z tego co wiem powinienem sprawdzić węże od wylotu i wlotu do nagrzewnicy, sprawdziłem są gorące wnet nie idzie ich dotknąć( silnik 90 C) Następnie polecono mi sprawdzić błędy na panelu... Sprawdziłem i wyskoczyły sobie 2 błędy (4b6 00 i 4fa 00). Doczytałem że ten pierwszy nie ma nic do regulacji temperatury wewn. Lecz interesuje mnie ten drugi czyli silniczek od regulacji flap temp. wewnętrznej , wiec wykręciłem schowek i ukazały mi się po lewej stronie 2 silniczki jeden z niebieską dzwigienka a jeden z czerwoną i tutaj jest moje pierwsze pytanie mianowicie czy przy zmianie temperatury na panelu powinny pracować 2 silniczki czy tylko ten z czerwoną, bo u mnie pracuje ten z czerwona tylko, pytam ponieważ znalazłem filmik na youtube w którym pracują 2, niestety nie mogę go dodać bo mam za mało postów dodanych lecz dla chętnych pomocy: wpiszcie sobie w wyszukiwarce yt "Passat klapy od nawiewu'. zapomniałem dodać ze na panelu wszystko gra nic nie mruga każda zmiana nawiewu działa. Czy to może być termostat ? dodam ze nie zauważyłem nigdy żadnej zmiany na zegarach temp. nie skaka. Ktoś mi tam jeszcze powiedział co do czujników i zasyfionym wentylatorku w panelu, wiec wydostałem ten panel i wyczyściłem kompresorem oczywiście blokując wentylatorek. ostatnie pytanie czy gdyby na sprubę wymienić panel od innego b5? Kuzyn ma b5 tylko po lifcie czy panel podejdzie? z góry dzięki za odpowiedzi. :D

ps. jako nowemu użytnikowi waszego forum musicie mi wybaczy głupie pytania jeżeli takowe są;p
    amper99
    Level 13  
    Błędy z panela to tylko zgrubna informacja. Wpiąć kompa, sprawdzić parametry czujników temperatury, wykonać nastawy. Panel można podmienić ale trzeba wykonać nastawy podstawowe.
    Dani438
    Level 5  
    Witam dzisiaj postanowiłem wymienić sobie płyn chłodzący, wiec zagrałem silnik do 90 c ściągam wąż od chłodnicy i ku memu zdziwieniu stary płyn leci lodowaty. Nie ma obiegu przez zacięty termostat? dodam ze silnik się nie przegrzewa temperatura stoi na 90 stopniach i nie skacze;p
    andrzej20001
    Level 43  
    Nastawy podst..kanał 0. Go.
    Dani438
    Level 5  
    Witam problem rozwiązany okazało się że zapchała się nagrzewnica, wiec podłączyłem szlałfa pod wylot od nagrzewnicy i pod ciśnieniem przepchało teraz grzeje że aż wysiedziec nie idzie