Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Photosmart C5180 - Błąd 0xc18a0106 - brak możliwości skasowania

kanglol93 28 Gru 2016 00:14 816 5
  • #1 28 Gru 2016 00:14
    kanglol93
    Poziom 7  

Witam,
    Potrzebuje pomocy przy naprawie urządzenia HP Photosmart C5180. Miałem problem z brakiem czarnego koloru, reszta kolorów drukowała się dopóki nie wyskakiwał komunikat o braku czarnego tuszu. Posiadam system tuszy CISS. Po zdiagnozowaniu problemu okazało się, że był zapchany wąż przed pompą i udrożniłem ten element. Wyczyściłem również głowice drukującą z zaschniętego tuszu. Wszystkie przewody są drożne. Po złożeniu urządzenia wyskakuje błąd numer 0xc18a0106. Próbowałem resetowania poprzez "<-" i "Ustawienia" dwie opcje(hardware, ink); wyjmowałem pojemniki z tuszem, wyłączałem drukarkę, czekałem 60 sekund, włączałem drukarkę, wkładałem pojemniki i jest to samo; próbowałem również "ok" + "help" przy podłączaniu drukarki do zasilania. Po wszystkich opcjach wyskakuje ten sam błąd. Przed naprawą to się nie zdarzało. Drukarkę rozbierałem drugi raz, sprawdziłem podłączenie wszystkich złącz i wszystko było ok. Proszę o pomoc co mógłbym jeszcze zrobić. Spróbuje jeszcze podłączyć drugą głowice drukującą, ponieważ czytałem, że błąd może jej dotyczyć.
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 28 Gru 2016 10:45
    Stan-S11
    Poziom 31  

Temat wielokrotnie opisywany na forum - być może dla innego modelu drukarki ale zawsze chodziło o serię gdzie pracowały tusze 363.
    Otóż błąd systemu tuszy pojawia się w trzech przypadkach:
    1. Gdy fizycznie zabraknie tuszu w jednym z pojemników lub tusz nie dopływa do do pojemnika ( system CISS );
    2. Gdy rozszczelni się głowica - widać znaczące ilości tuszu na metalowej szynie po której jeździ karetka a zwłaszcza po prawej stronie;
    3. Gdy uszkodzeniu ulegnie elektronika - a dokładniej to chodzi o kondensatory na niej zamontowane.
    Drukarka ma już swoje lata a kondensatory to elementy starzejące się najszybciej - należy je sprawdzić przynajmniej optycznie.
    Po usunięciu przyczyny niedomagania musimy jeszcze zresetować elektronikę bo inaczej drukarka nie uruchomi się poprawnie.
    Jeśli pragniesz uratować sprzęt, a ja jestem zdania że warto ponieważ tak masywnych drukarek do użytku domowego praktycznie nie ma na rynku - pisz na PW.

0
  • #3 03 Sty 2017 22:36
    kanglol93
    Poziom 7  

Wycieków nie ma, bo wszystko rozebrałem. Kilka części było u Pana wymienianych pół roku temu(np. głowica, płyta główna). Przewody są drożne, bo jak ręcznie ruszam pompą przy odpiętej głowicy to tusz leci równomiernie. Pewnie zatkała się głowica. Poziom tuszu czarnego jest na zero. Gdy pokręcę trochę pompą, złoże wszystko(nie ma błędu) drukarka drukuje 2-3 kartki na każdy kolor, zatrzymuje się i jest napisane, że zabrakło czarnego tuszu, potem przepompuje sama tusz i wyskakuje błąd. Może wie Pan, w którym miejscu jest wykrywany poziom tuszu? W głowicy czy przy pompie? Chciałbym sam rozwiązać ten problem, bo już szkoda mi wrzucić pieniędzy w ten sprzęt skoro to samo zrobi się za jakiś czas.

0
  • #4 04 Sty 2017 09:46
    Stan-S11
    Poziom 31  

Po ostatnim wpisie wnioskuję że jest problem z pojemnikiem dla koloru czarnego. Zakładam że w pojemniku fizycznie jest tusz, a zatem należy sprawdzić poprawność pracy zaworków w pojemniku ( są dwa ) i ewentualnie wymienić ( lub wymienić cały pojemnik ) . Głowica drukująca nie uzupełnia cieczy ( tuszu ) bo pomimo pracy pompy tusz czarny nie płynie i wówczas wyświetla się błąd systemu tuszy.

0
  • #5 05 Sty 2017 17:55
    kanglol93
    Poziom 7  

Błąd już nie wyskakuje, lecz dalej jest problem. Po resecie drukarka wydrukuje 1-2 strony, po czym przepompowuje tusz. Potem wyskakuje, że nie ma czarnego koloru i czy ma drukować innymi kolorami. Zawory odpowietrzające w głowicy, jak i w pojemnikach CISS są drożne, tusz przepływa swobodnie, do głowicy, jak i z głowicy. Pojemniki sprawdziłem strzykawką. Dotykając papierem do dyszy drukującej są widoczne wszystkie kolory. Jak dla mnie jest problem z jakimś czujnikiem co odpowiada za poziom tuszu, ponieważ tusz jest na poziomie 100 %, albo na 0 %.

0
  • #6 06 Sty 2017 10:08
    Stan-S11
    Poziom 31  

No właśnie takie zachowanie się drukarki że raz pokazuje pojemnik jest pełny a za moment włącza się pompa tuszu i okazuje się że pojemnik jest na zero pomimo że fizycznie jest tusz w pojemniku świadczy o problemie z drożnością. W tym przypadku chodzi tylko o kolor czarny.

0
  Szukaj w 5mln produktów