Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Case 1056 XL problem z podnosn - Nie opuszcza

01 Lut 2017 19:48 1269 4
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem otoz ciagnik po odpaleniu odrazu podniosł ramiona do gory i juz ich nie opuszcza. co moze byc przyczyna jakis ukryty zawor ktory sie zaciał czy cos??? dodam ze nie reaguje na manetki podnosnika ani pokretło na błotniku a rozdzielacz trzysekcyjny działa poprawnie...
  • Poziom 16  
    BORG napisał:
    Nie koniecznie to musi być zwarcie. Przyczyną może być zacięty elektrozawór. Nie będę kłamał, nie znam tego modelu. Podobny przypadek miałem w MF 6160. Ciągnik opuszczał podnośnik, jednak nie dało się już go podnieść. Pomijając historię tamtego MF, proponuję wpiąć zamiast cewek podnoszenie/opuszczanie, żarówki o podobnej mocy. Jeśli cewka ma 13W - proponuję żarówkę 10W. Jeśli po wciśnięciu manetek góra/dół żarówki zapalą się, to instalacja jest sprawna i przyczyny należy szukać w hydraulice. Jeśli któraś z żarówek nie zapali się - szukamy po kablach.
    bezpieczniki w jakim stanie?

• Poziom 18  
    Nie koniecznie to musi być zwarcie. Przyczyną może być zacięty elektrozawór. Nie będę kłamał, nie znam tego modelu. Podobny przypadek miałem w MF 6160. Ciągnik opuszczał podnośnik, jednak nie dało się już go podnieść. Pomijając historię tamtego MF, proponuję wpiąć zamiast cewek podnoszenie/opuszczanie, żarówki o podobnej mocy. Jeśli cewka ma 13W - proponuję żarówkę 10W. Jeśli po wciśnięciu manetek góra/dół żarówki zapalą się, to instalacja jest sprawna i przyczyny należy szukać w hydraulice. Jeśli któraś z żarówek nie zapali się - szukamy po kablach.
  • Poziom 16  
    BORG napisał:
    bezpieczniki ok?
  • Poziom 2  
    Panowie akurat w tym modelu elektrozawory czyli cewka jest tylko do włączania przedniego napędu a reszta nie ma nic wspólnego z elektronika. Hydraulika zewnętrzna jest na osobnym 3-sekcyjnym rozdzielaczu a podnośnik ma swój w sobie...