Proszę o pomoc. Jako że spotkało mnie zmaganie się z reliktem przeszłości centralką DSC PC1550 gdzie przyjazność programowania jest szczytem przejrzystości i czytelności... potrzebuję zmienić typ dwóch linii, na linię z opóźnieniem (na czas wyłączenia/ włączenia.
Z manuala wynika, iż robi się to w podprogramie [11] - definiowanie linii dozorowych. Składnia kodu składa się z 2 cyfr parametryzujących ustawienie linii gdzie kolejno należy wpisywać ustawienia dla kanałów od 1-6.
O ile drugi parametr na którym mi zależy - czyli typ linii [0] dla linii opóźnionej , [1] natychmiastowej, rozumie o tyle kompletnie nie wiem na czym polega pierwszy parametr nazwany jako charakter linii. gdzie linia może być:
[0]wolna/głośna
[1]wolna/cicha
[2]szybka/głośna
[2]szybka/cicha
I ten wybór mogę dokładnie sparamertyzować w sekcji [17] =>i tak linia szybka 10 ms a linia wolna => od 10 do 990 ms.
Co to jest i które ustawienie wybrać dla stref z czujnikami ruchu oraz dla stref sabotażowych. gdzie wolne a gdzie szybkie i z jaką wartością?
Z manuala wynika, iż robi się to w podprogramie [11] - definiowanie linii dozorowych. Składnia kodu składa się z 2 cyfr parametryzujących ustawienie linii gdzie kolejno należy wpisywać ustawienia dla kanałów od 1-6.
O ile drugi parametr na którym mi zależy - czyli typ linii [0] dla linii opóźnionej , [1] natychmiastowej, rozumie o tyle kompletnie nie wiem na czym polega pierwszy parametr nazwany jako charakter linii. gdzie linia może być:
[0]wolna/głośna
[1]wolna/cicha
[2]szybka/głośna
[2]szybka/cicha
I ten wybór mogę dokładnie sparamertyzować w sekcji [17] =>i tak linia szybka 10 ms a linia wolna => od 10 do 990 ms.
Co to jest i które ustawienie wybrać dla stref z czujnikami ruchu oraz dla stref sabotażowych. gdzie wolne a gdzie szybkie i z jaką wartością?