Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man TGA EDC 7 - błąd EDC 3746 FMI: 5

Rzexxnik 02 Lut 2017 21:42 1869 3
  • #1 02 Lut 2017 21:42
    Rzexxnik
    Poziom 16  

Witam. Mam kłopot z Manem . Wyświetla mi się błąd EDC 3746 fmi: 5. Do tej pory srawdziłem siłownik EGR czyli wymieniłem na drugi nowy oryginalny ponieważ miałem na podmianę. Sprawdziłem instalację od sterownika EDC do siłownika. Instalacja jest sprawna. Dźwignia od recyrkulatora chodzi swobodnie. Co mogę więcej zrobić?

0 3
  • #2 03 Lut 2017 15:08
    svavecone
    Poziom 25  

Blad dotyczy zaworu zasilania powietrzem EGRu . W nowszych systemach w silowniku jest tylko czujnik polozenia cylindra EGR . Sam zawor a nawet dwa .... zasilajacy i proporcjonalny , sa ponizej ,do przodu od kolanka przyslony hamulca silnikowego . Twoj blad dotyczy zaworu zasilajacego , chyba ma taka klamre na cewce . Usterka typowo elektryczna samego zaworu , lub przewodow do niego .

0
  • #3 03 Lut 2017 16:33
    Rzexxnik
    Poziom 16  

Tak czułem, że dotyczy to tego zaworu jednego bądź drugiego. Wiem o czym piszesz, bo temat już kiedyś ogarniałem. Problem w tym , że nie mogę tych zaworów w tym aucie odnaleźć. W tym miejscu co mówisz powinny być właśnie 2 zawory. Jeden wyżej, a drugi trochę niżej. A tu ich nie ma. Powiem Ci, że przewód zasilający siłownik EGR biegnie do tyłu pojazdu. Tam jest zamontowanych 6 cewek (elektrozaworów) , pomiędzy którymi jest tak jakby rozdzielacz powietrza. I właśnie z tego miejsca dochodzi powietrze do tego siłownika. To jest ciągnik siodłowy budowlany, ma Hydrodriva. A może, któraś z tych cewek robi problem, tylko powiedz która?

0
  • #4 08 Lut 2017 10:52
    svavecone
    Poziom 25  

Wiec byc moze masz starszy system z zaworem w samym silowniku EGR . Lecz napisales ze go wymieniles :/ . Badz pewien przewodow do niego , pomiar rezystancji oraz przeciekow pomiedzy przewodami .

1