Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia Z2 - Miga czerwona dioda, nie włącza się

adamk366 04 Lut 2017 13:45 1341 7
  • #1 04 Lut 2017 13:45
    adamk366
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem z Xperią Z2. Otóż miałem w domu ramkę z ekranem i postanowiłem wpiąć jej płytę główną. Złożyłem wszystko idealnie. Podłączam pod ładowarkę, a tu zaczyna migać czerwona dioda, czasami z tą diodą zapala się logo Sony i od razu gaśnie. Dioda świeci mniej więcej tak: zaczyna świecić bardzo słabo, potem mocniej i gaśnie i tak w kółko przez ok. 3s. Kiedy podłączyłem wszystko do komputera to było tak samo. Komputer nawiązuje połączenie i od razu je zrywa ( dźwięk wpinania urządzenia i wypinania). Próbowałem kombinacje klawiszy i włącza się niebieska dioda ale nic poza tym. Kilka razy zauważyłem też że w trakcie migania czerwonej diody zapala się na ułamek sekundy zielona. Przed chwilą podłączyłem ją do ładowarki i w pewnym momencie zauważyłem że dioda nie miga tylko świeci cały czas, odpiąłem i to samo.

ps. na 2 bateriach to samo

0 7
  • #2 04 Lut 2017 14:49
    tino2003
    Admin grupy GSM

adamk366 napisał:
    mam problem z Xperią Z2. Otóż miałem w domu ramkę z ekranem i postanowiłem wpiąć jej płytę główną.

Miałeś ekran i znalazłeś na śmietniku płytę tak?

Jeżeli było inaczej to opisz kolego dokładnie gdyż informacje które podałeś nic nie mówią o przeszłości podzespołów które teraz próbujesz połączyć w całość.

0
  • #3 04 Lut 2017 15:22
    adamk366
    Poziom 2  

Płytę kupiłem przez olx już jakiś czas temu z zamiarem złożenia telefonu. Podłączyłem tel do komputera i działa fastboot bo go wykryło. Tylko męcze się z s1 boot fastboot.

0
  • #5 12 Lut 2017 12:32
    adamk366
    Poziom 2  

Miał wstawiane 2 baterie i na każdej to samo. Poza tym jak się podłączy samą płytę do ładowarki to jest to samo.

0
  • #6 08 Lis 2017 02:39
    domitek
    Poziom 10  

Hej i jak, poradziłeś sobie z tym? Ja mam identyczny problem :(

0
  • #8 29 Sty 2018 12:37
    tedycom
    Poziom 1  

Ja mam podobny problem z xperiaZ..Podczas naprawy tel.przy pomocy sony companion w trakcie instalowania na nowo systemu tel.sie wylaczyl.widzialem ze do konca zostalo jeszcze ok.30% wiec czekalem dosc dlugo ale nic sie nie dzialo wiec próbowałem zalączyc tel.niestety nie reagowal na chwile tylko zapalala sie czerwona po niej zielona dioda i nic wiecej.podczas laczenia z komputerem bateria byla naladowana w 80%ale pomyslalem ze podladuje troche aku.i zobacze co sie da zrobic.Nic to nie pomoglo probowalem twardego resetu ,ponownie chcialem podlaczyc do komputera ale program campanion juz nie widzial zetki..i nie wiem czy jest jakas szansa naprawy .jesli ktos wie wiecej w tym temacie to bede wdzieczny za pomoc,dodam tylko jeszcze ze podczas próby wlaczenia go innym sposobem tzn.kombinacja klawiszy power volume+/-zapala sie niebieska dioda lecz tel.nadal sie nie zalacza

Nie wiem czy to cos pomoze ale w zalaczniku dodalem plik raportu z reinstalacji systemu

0