Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-195C - Nie drukuje koloru MAGENTA

15 Lut 2017 18:01 12270 15
  • Poziom 7  
    Drukarka od dwóch tygodni nie drukuje koloru magenta. Po czyszczeniu przy teście pojawiają się dwie kratki. Temat był poruszany ale brak odpowiedzi autora.
  • Poziom 31  
    Nic nie piszesz jakie tusze są zainstalowane w drukarce ( oryginały czy zamienniki ). Czy drukarka była cały czas podłączona do prądu i znajdowała się w opcji "czuwania ". Czy w pojemnikach jest tusz?????
  • Spec od drukarek
    Czy zdjęte zabezpieczenie z kartridża? Czasami po zdjęciu nie odkrywa się dziurka odpowietrzająca.
  • Poziom 7  
    Stan-S11 Zainstalowałem zamienniki. Drukarka cały czas jest podłączona do prądu. W pojemnikach jest tusz.

endiuf Zdjąłem zabezpieczenie z katridża.
  • Poziom 31  
    Jesteś bardzo oszczędny w opisaniu zaistniałej sytuacji -
    1. jakie tusze były wcześniej,
    2. Czy blokada koloru miała miejsce przed wymianą tuszy,
    Opisz dokładnie całą sytuacje od początku do końca jeśli pragniesz uzyskać w miarę dokładną diagnozę. My nie możemy się domyślać co majstrowałeś wcześniej przy drukarce.
  • Poziom 7  
    1. Wcześniej były stosowane zamienniki.
    2. Kolor wymieniłem na nowy ale to nic nie pomogło.

Wcześniej czyściłem pampersy.
    Nie jestem specjalistą w te klocki, więc ciężko mi fachowo opisać użytkowanie. Raz w tygodniu czyściłem kolory i czarny.
  • Poziom 31  
    Musisz sobie uświadomić że co niektórzy dostawcy zamienników aby zmaksymalizować zyski leją najtańszy tusz do pojemników lub co przypomina tusz ( pazerność na pieniądze nie zna granic ). Głowice Brothera natomiast są mało tolerancyjne na złą jakość tuszu. Może się zdarzyć taka sytuacja jak nap. do farby wlejemy niewłaściwy rozpuszczalnik - robi się ładna galaretka. I właśnie taka sytuacja może wystąpić w głowicy drukarki gdzie zmieszają się resztki starego tuszu z nowym co spowoduje zatkanie dysz drukujących dla jednego koloru lub też kilku.
    Zamiast kupować zamienniki ja polecam napełniać we własnym zakresie dobrej jakości tuszem z butelki. Naprawa ( wymiana karetki ) w serwisie jest ekonomicznie nie uzasadniona.
    Ja jestem zwolennikiem drukarek atramentowych gdzie wymienia się tusz razem z głowicą drukującą.
    I jeszcze jedno - jeśli jesteś tylko użytkownikiem i nie masz pojęcia i doświadczenia związanego z serwisem drukarki to tylko możesz bardziej ją uszkodzić.

• Poziom 12  
    1, Oderwać zabezpieczenie z tuszu :)
    2. Wykonać czyszczenie i zostawić drukarkę włączoną i nic na niej nie robić przez 1h
    3. Sprawdzić czy folia od tuszu jest dobrze przebita i nie zatyka otworu od przepływu tuszu
    4. Wykonać PWR czyszczenie z menu serwisowego
    5. Ostateczność czyszczenie głowicy
  • Poziom 7  
    Liogran Jak wykonuje się PWR i szyszczenie głowicy ?

• Poziom 12  
    Trzymaj MENU i włącz drukarkę
    Strzałkami wpisujemy liczby 7 - ok 6 -ok 6-ok i klikamy kopia w czerni drukarka będzie pompować tusze. jak proces dobiegnie końca odłącz kabel i ponownie włącz drukarkę
  • Poziom 7  
    liogran Funkcja nie działa. Drukarka normalnie włączyła się.

• Poziom 12  
    1. Dla urządzeń DCP - sekwencja klawiszy - OK -> MENU -> MONO -> 4x strzałka w górę
    2. Dla urządzeń MFC (z blokiem numerycznym) - *2864

Kody serwisowe wprowadzamy strzałkami góra/dół (DCP) lub z klawiatury (MFC)

Najistotniejsze kody przy czyszczeniu/konserwacji głowicy:

09 - wydruk testowy dysz - taki sam jak z poziomu normalnego menu
    75 - odblokowanie karetki głowicy - przydatne przy demontażu lub ręcznym czyszczeniu
    76 = Konserwacja głowicy - możemy czyścić wszystkie kolory lub wybrany
    77 = wydruk Loga systemowego urządzenia
    99 = Wyjście z trybu konserwacji (reset i uruchomienie w normalnym trybie)

Dodatkowe przełączniki funkcji 76:
    0 - head replacement purge - używane po wymianie głowicy na nową, zużywa sporo tuszu
    1 - Normal purge - normalny tryb czyszczenia
    2 - periodical reset purge - odpowiada okresowemu (automatycznemu) czyszczeniu i odpowietrzeniu
    3 - power purge - dodatkowe czyszczenie, jeśli nie pomogło czyszczenie podstawowe
    4 - Initial Purge - odpowiada wstępnemu czyszczeniu podczas pierwszego uruchomiania urządzenia
    5 - User reset purge - odpowiada prawdopodobnie czyszczeniu z menu drukarki
    6 - engine setup purge - chyba to samo co 4, jednak konieczne jeśli głowica nie została wypełniona tuszem do końca

UWAGA - funkcje 4 i 6 zużywają bardzo dużo tuszu.

LUB - Trzymamy przycisk MENU i włączamy urządzenie tak długo aż pojawi się menu serwisowe !!
  • Poziom 7  
    Sekwencj również nie działa oraz opcja z włączeniem i MENU.
  • Poziom 7  
    Czy jest inne rozwiązanie problemu ?
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Jak już drukarka się włączy wciskasz MENU - KOPIA CZARNY - MENU - KOPIA CZARNY w miarę szybko. Potem strzałkami w górę aż będzie 76, potem ok. Jak chcesz wyczyścić wszystkie kolory to wciskasz KOPIA CZARNY.
  • Poziom 7  
    Czyszczenie z menu serwisowego pomogło. Dziękuję za pomoc :-)