Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

32 cale - ogólne zastosowanie i gry

Valgav1324 16 Lut 2017 00:22 321 7
  • #1 16 Lut 2017 00:22
    Valgav1324
    Poziom 2  

Standardowo na początek:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3x5 metrów
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 2 metrów średnio w najdalszym punkcie około 3.5
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? miejsce na telewizor w kacie pokoju, ekran lekko skręcony, kat w najdalszym miejscu nie powinien przekraczać 30-40 stopni
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okno bocznej ścianie(dłuższej) w połowie długości, skierowane na południowy-zachód
    7. Jaki masz obecnie telewizor? jakiś philips crt 22 cale
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? smart, stabilne podpięcie sprzętu bezprzewodowo, standardowo YT, netflix, vod, vod od tvp, miłym dodatkiem byłoby spotify
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? nie wiem
    10 .Jakie urządzenia? kablówka z orange, stary dvd, nintendo switch, moze kiedys xbox/jakiś computer stick
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? średnio 4-5, dłuższe sesje w weekend(maratony seriali) w tygodniu nie więcej jak 2-3 godziny
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? zdarza, plus lubię maratony
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? popularnonaukowe, filmy fabularne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? być może
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? w tygodniu koło 1-2 w weekend dłuższe sesje po kilka godzin
    16. Preferencje co do marki? brak, miło by było gdyby był ciemnoszary/czarny, ale srebrny tez przeżyję
    17. Preferencje co do wielkości? 32 cale, więcej nie zmieszczę
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie wiem
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudnie/wieczór światło naturalne lub sztuczne górne
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? raz na dwie dekady?
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? zobaczymy

Jak na razie najlepszym kandydatem wydaje mi się Philips 32PFS6401 choc doradzano mi również Panasonica TX-32DS600E

• #2 16 Lut 2017 01:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dobrzy wybrałeś obydwa modele .
    Dla członków forum są w specjalnej cenie z kalibracją gratis.
    Mniejszy input Lag ma Philips czy do gier będzie lepszym wyborem.
    Ambilight przy grach stwarza świetną atmosferę.

• #3 16 Lut 2017 09:33
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Philips 32PFS6401 jest całkiem ok jak na 60Hz... jednak ok 1600 pln za taki model w 32 calach to przesada.

Ja bym chyba sie skusił na popularnego Samsunga J5200, dostępny wszedzie za ok 1200 pln - czesto na promocjach w marketach typu Auchan czy Carrefour.
    recenzja:
    http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/j5200

• #4 16 Lut 2017 13:37
    Rognor
    Poziom 21  

Przecież ten złom ma czas reakcji 105,7 ms! Ponadto duże migotanie (Image Flicker) oraz kąt widzenia 14 stopni. Warto dodać, że oni testowali 40 cali, matryca 32 na pewno się różni, niekoniecznie na korzyść.

Valgav1324 napisał:
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? miejsce na telewizor w kacie pokoju, ekran lekko skręcony, kat w najdalszym miejscu nie powinien przekraczać 30-40 stopni
    7. Jaki masz obecnie telewizor? jakiś philips crt 22 cale
    No to będzie szok. LCD nie ma szans z CRT jakością obrazu. Jeśli chodzi o kąty to jedyna opcja to IPS (druga to się przesiąść - wtedy można brać VA). Jedyna zaleta z LCD to wielkość (w obecnych czasach i pasach u góry i dołu ten CRT ma pewnie z 18 cali, testowałem dla zabawy 6 tygodni temu przez tydzień czy się nie mylę i dobrze piszę - jakość super, wielkość bardzo mała).

• #5 16 Lut 2017 14:38
    Valgav1324
    Poziom 2  

Rognor napisał:
    No to będzie szok. LCD nie ma szans z CRT jakością obrazu.

Pewnie tak, ale ten telewizor ma z dwie dekady i tylko jeden port scart jako input co zaczyna być problematyczne.

Rozumiem, że Philips z mojego posta to sensowny wybór z racji IPSa?

• #6 16 Lut 2017 15:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips ma Input Lag w pierwszej klasie, ma Androida , Kodi i MxPlayer.}
    Możesz odtwarzać wszystko, czego nie odtworzysz na innych telewizorach.
    Z poziomu Kodi masz tysiące filmów gratis po polsku w jakości HD.
    LCD ten gra wyraźnie lepiej niż telewizory CRT w tej klasie cenowej.

• #7 16 Lut 2017 18:04
    Valgav1324
    Poziom 2  

Czytałem tylko, że zasilacz potrafi piszczeć w trybie standby. To jakiś standard czy raczej defekt pojedynczych modeli?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME