Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki wzmacniacz pod tubę ??

22 Jul 2005 01:41 4944 5
  • Level 13  
    Witam.

Mam takie banalne pytanko aczkolwiek utrudniające mi kupno wzmacniacza, bo nie chce dać ciała i źle go dobrać, a mianowicie...

...jaki wzmacniacz samochodowy kupić (ile watt i wogóle,kanały i te sprawy) do mojej walcowatej tuby magnat 300 max power 230/440 watt 4 ohm - 20-1000hz.
    Może mi ktoś doradzić w jaki sposób wybrać, czym sie kierować, na co patrzeć...a nawet konkretne modele no i najlepiej przy najniższym wydatku jednak nie rezygnując z jakości (tani ale nie do przesady, nie kosztem jakości).

ogólnie mówiąc żeby to grało jak należy!!!

No i jak macie jakieś sugestie co jeszcze w aucie mozna i gdzie zamontować co by było super...latałem po forum ale sie pogubiłem więc zakładam nowego posta. Nowy jestem więc wybaczcie.

Pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 11  
    Jak chcesz zeby ci grało dobrze i za nie tak duzo kasę to kup sobie wzmaka Magnat Classic 360 ,a jak chesz porządnego kopa to wez cos z serii Rockford Fosgate np. PUNCH 500a2 ja mam taki sam tylko ze mam spalony jeden kanał i nie moge zmostkowac go w jeden kanał ale i tak ma 125W RMS na kanał przy 4 omach a 250W RMS przy 2 omach na kanał. Po zmostkowaniu ma cos około 400W RMS przy 4 omach. dałem za niego 300zł.
  • Level 13  
    Kurde patrzyłem na allegro na te Rockfordy ale one co najmniej kafla kosztują...Gdzie moge tanio - 300 zł da rade za takiego?

Ogólnie to w jakich granicahc musza być parametry by było dobrze do tuby-zeby jej nie spalić, wyciągnąć zniej też dużo...ile kanałów i wogóle?

Czy kupić np 600 watt max i wsio i na nic nie patrzeć?

Jak to sie ma : moja tuba (watt, Hz,...) do wzmacniacz (watt,Hz,...). Jakie są zależności-o to mi mniej więcej chodzi, czym musze sie kierować wybierając ten sprzęt i czy coś dokupić? (jakieś filtry czy coś)...
  • Level 11  
    To zalezy o jaki bas dokładnie ci chodzi???!! Czy chcesz zeby nisko schodził czy zeby tłuk jak młotkiem o deche, z reguły to na tubie nie osiągniesz dużego cisnienia basowego np. u mnie musi byc tak niski bas ze jak siedzisz w srodku to az czujesz na jakims przejsciu basu ze siedzenia chodzą a jak patrzysz w lusterka to wszystko jest zamazane.
  • Level 13  
    Co do basu to taki miękki, głęboki...czy jak mu tam.

Nie tępy jak mówisz młotkiem, tylko własnie taki drżący, jakby przenikający...sie tak mówi chyba - MIĘKKI BAS.
  • Level 11  
    Teraz kazdy wzmacniacz posiada filtry dolno przepustowe, górno... wiec filtr ci nie bedzie potrzebny tylko ze przy takim mocach jak napisałes 600Wat to muszą byc kable odpowiednio grube do wzmacniacza no i akumulator zeby miał gdzies z 55Ah zeby podawał i miał w zapasie prąd do tego jeszcze zakładajo kondesatory ale chyba az takiej mocy to ty nie potrzebujesz! Napewno wzmacniacz musi miec zapas mocy to najlepiej jak bedzie troche mocniejszy od głosnika, dobrze by było jakis 2 kanałowy wzmak wtedy mozesz zmostkowac w jeden i miec wieksza moc lub jedno kanałowy tzw. monoblock ale te juz są drozsze. Te rockfordy po prostu mają czysty dzwiek zadnych zniekształcen nawet przy maxymalnym uzyciu wzmacniacza... a juz Hz to mozesz ustawic sobie na wzmacniaczu jaki rodzaj basu chcesz. Radził bym kupic cos z rockforda to sa bardzo dobre sprzety, jezeli ktos zna sie dobrze na muzyce to ci sam powie... Ja osobiscie kupiłem od goscia który przywiozł go z e stanów... własnie widze jakie sa ceny tych sprzetów chocby na allegro. Tylko smuci mnie to ze mam 1 kanał spalony i nie moge w pełni wykorzystac tej mocy.

Dodano po 12 [minuty]:

Co do głebokiego gasu z tuby to jestem troche nie dowierzający choc kolega ma i nie jest tak zle ale jezeli chcesz miec miekki (GŁĘBOKI) bas to na tubie tak niskiego basu nie otrzymasz... ja mam osobiscie Konstrukcje bass-refleks i po prostu na tym wzmacniaczu jest pogrom... trzesonce siedzenia sa zagwarantowane ( i lusterka) a jak spojrzysz na blachy to widac jak sie ruszają na jakims przejsciu basu.... to trzeba uszłyszec i zobaczyc jak raz spróbujesz to juz nie bedziesz chciał innego wzmacniacza jak ja!!! powaga!!! za tą cene co ja dalem to naprawde Bardzo dobry, czytałem na gogle jak ludzie wyciagają z nego po 500-600Wat. Ale jak chcesz rady to na tej tubie co masz to tylko cos z tej serii tylko w miare mocnego a napewno masz zagwarantowany głeboki bas... Naprawde taka jest moja rada!!!