Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C-Max II T3DA - Ustawienie pompy wysokiego ciśnienia

02 Mar 2017 20:19 2337 4
  • Poziom 25  
    Witam, Ford C-Max II 1.6 8V TDCI 70kW 2010r. o kodzie silnika T3DA. Ukręcił się wałek rozrządu i nie wiem jak ustawić pompę wysokiego ciśnienia. Z tyłu na kole pompy po obydwu stronach jest flansza z otworem do blokowania fi 12 albo fi 13. Teoretycznie pompę można ustawić w dwóch pozycjach natomiast na schematach pokazane jest że pompę blokuje kołek fi 6mm na godzinie 3 ale nie ma to się nijak do praktyki.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Wczoraj robilem ten rozrzad w Focusie 11r 1.6 70kw, wiec koło od wałka blokowane kołkiem, wał ustawiony tak, ze otwór w flanszy od bieżni magnetycznej czujnika na godz 12 ma wejsc wiertlo 5mm a kolo od pompy posiada flansze ktora kreci sie razem z nim, ustawiasz na godzinę 3. Otwór na blokade pompy jest na 6mm ale oryg blokada (niestety tej nie posiadam) jest tak wytoczona ze patrzac od dolu jest trzpien 6 mm(do otworu) pozniej kółko na fi 12(pasujace do otworu flanszy) a na górze znowu trzpien zeby mozna byla ja za co zlapac według obrazka tak to niby ma wyjsc
    na tym obrazku wydaje się ze flansza koła ma stały otwór, a tak naprawde jest tam wyciecie owalne o srednicy fi 12 albo ciut wieksze ? ja niestety nie mialem tej blokady wiec zaznaczylem sobie w razie W przed demontazem paska markerem ząb na kole do obudowy i wsadzilem trzpien 6mm mozna bylo przestawic to koło o bodajze 2-3 zeby w dól . Mialem tak ustawione to wyciecie na godzine 3 ze kolek zabezpieczajacy opieral sie o dolna czesc tej flanszy koła tak zeby podczas dopinania to koło zostalo w miejscu . Pokaze Ci to na przykladzie painta jedyny pomysl na ta godzine bo nie moge znalezc nigdzie obrazka tego akurat kola C-Max II T3DA - Ustawienie pompy wysokiego ciśnienia xD
    Wiec mysle ze jak ustawisz tak jak ja to bedzie git;-)
  • Poziom 25  
    Ustawienie pompy pasuje w dwóch pozycjach.
  • Poziom 18  
    No to spróbuj raz w jednej a jak nie zagra to w drugiej ? Przeciez to nie jest duzo roboty.
  • Poziom 25  
    Zrobiłem tak jak napisałeś i jest ok.