Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupię wyświetlacz do multimetr M-2005

08 Mar 2017 13:56 666 6
  • Poziom 17  
    Witam.

Poszukuję, lub zlecę wymianę wyświetlacza w multimetr M-2005, po upadku ukruszony na styku kawałeczek wyświetlacza.

• PCBway
  • Poziom 37  
    Wyświetlacz nie rozszczelnił się, "nie wylał". Brak właściwego wysterowania segmentów jest spowodowany uszkodzeniem połączenia między PCB a wyświetlaczem. Należy wymienić gumki przewodzące, górną i dolną a przynajmniej istniejące przemyć alkoholem izopropylowym, podobnie jak pola na PCB i na nowo złożyć. Może być uszodzony albo wysunięty palstikowy zatrzask przezroczystej osłony wyświetlacza, który dociska szklaną płytkę wyświelacza, poprzez elastyczne gumki przewodzące do PCB. Z tego co widzę jest on mocowany na 5 zatrzasków.
    Na włączonym mierniku nieco dociśnij plastikową osłonę wyświetlacza do PCB i sprawdź czy sposób wyświetlania nie ulega poprawie?
  • PCBway
  • Poziom 17  
    Zabrudzenie nie wchodził w rachubę po upadku jest taki stan, nic się nie wylało, przyciskając czasami widać pełne cyfry. Najlepiej oddam komuś do naprawy, kto ma w tym temacie wiedzę i możliwości techniczne takiej naprawy. szkoda przyrządu.
  • Poziom 37  
    Nie chodzi o zabrudzenie lecz o typowy sposób postępowania przy tego typu usterce. Wcale mnie nie zdziwiło, że po lekkim dociśnięciu pojawiają się brakujące segmenty. To typowa, prosta do usunięcia usterka. Lecz skoro nie czujesz się na siłach to zleć to komuś. Sam moduł wyświetlacza jest sprawny.
  • Poziom 17  
    Myślę - że nie jest sprawny ma uszczerbiony róg, już kiedyś próbowałem naprawić.

Czekam na propozycję naprawy, czy wymiany wyświetlacza.
  • Poziom 37  
    W tym jest jedno ale. Wyświetlacz to pewnie dedykowany twór wiec pozostaje dawca. Zaś co do naprawy nie opłacalna.
    Jeszcze warto nadmienić że te ustrojstwa łatwo uszkodzić ładunkami elektrostatycznymi. Uwaliłem tak sobie watomierz. Wystarczyło tylko dotknąć pinów wyświetlacza i przetwornik s... trafił.

Zaś nie wiem gdzie to wyszczerbienie bo nie widać ale ... można by uzupełnić brak pola styków epoksydem a pola kontaktowe odtworzyć klejem przewodzącym.
    Jest tylko ale sukces nie gwarantowany a materiał ok 50zł bez kosztów zabawy.

Po prostu kup nowy.
  • Poziom 17  
    Wyszczerbienie jest od strony styków. Może się znajdzie wyświetlacz z rozbiórki?