logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Panasonic TX-25MD4P – częste uszkodzenia tranzystora H i diody D552 RU3LFA1

multifan 23 Lip 2005 15:05 1448 4
REKLAMA
  • #1 1675807
    multifan
    Poziom 12  
    Posty: 60
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    W TV Panasonic TX-25MD4P padł tranzystor końcowy H i dioda w korekcji D552 RU3LFA1, naprawiłem i po miesiącu ten komplecik padł znowu, wymieniłem i pewnie padnie znowu, może ktoś już coś takiego przerabiał i zechce mi pomóc.

    pozdrawiam multifan
  • REKLAMA
  • #2 1675929
    hkuhn
    Poziom 25  
    Posty: 517
    Pomógł: 87
    Ocena: 85
    Przy takich objawach proponuję wymienić kondensatory impulsowe w kolektorze tranzystora odchylania linii
  • REKLAMA
  • #3 1676898
    Indyczes
    Poziom 33  
    Posty: 3489
    Pomógł: 185
    Ocena: 270
    Przelutuj dokładnie linię.
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 1677571
    zonko
    Poziom 23  
    Posty: 520
    Pomógł: 62
    Ocena: 24
    Miałem podobny problem. Zimne luty na trafku seryjącym tranzystora H.
  • #5 1985163
    multifan
    Poziom 12  
    Posty: 60
    Pomógł: 4
    Ocena: 1
    wkońcu za chyba trzecim podejściem namierzyłem usterkę, polutowałem wszystkie nogi przy tym dużym kombajnie(scalaku) któty robi również V i H domyślając się tylko że tam występuje przerwa i wywala końcówę H.
    Dzięki za pomoc i pozdrawiam

    multifan
REKLAMA