Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki do wzmacniacza?

PatrykPME 19 Mar 2017 10:51 594 8
  • #1 19 Mar 2017 10:51
    PatrykPME
    Poziom 3  

Ostatnio kupiłem wzmcniacz a jego specyfikacje podane poniżej
    Specs:
    - Volume adjusting and host switch.
    - Treble / Bass / Volume control.
    - 2 channels stereo, suitable for car, motorbike, boat or home use.
    - Small size, it's portable and can be installed anywhere.
    Input Voltage: DC 12V
    Frequency Response: 20Hz ~ 20kHz
    Output Power: RMS 20W + 20W 1kHz
    SNR: 85dB
    The Signal Level: 220MV 47K
    High Control: 12dB +- 10KHz
    Bass Control: 12dB +- 100Hz
    Speaker Impedance: 4 - 16 Ohm
    Color: Red
    Product Weight: 207g
    Product Dimensions(L x W x H): 100 x 70 x 40mm
    Package Weight: 240g
    Package Dimensions(L x W x H): 130 x 100 x 45mm
    After Sales Service: 1 Year Warranty
    Package Include:
    1 x Stereo Amplifier
    1 x User Manual

I nie mam pojęcia jakie głośniki mogę do niego podłączyć.Ile mogą mieć wat,omów itd. Proszę o najszybszą pomoc!!!!

0 8
  • Pomocny post
    #2 19 Mar 2017 11:02
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    tytol troszke wprowadza w blad - o co chodzi.
    Z tego wynika ze masz wzmacniacz o mocy wyjsciowej 20W i powinna byc ona oddawana przy najnizszej impedancji obciazenia. Wiec szukaj kolumn o impedancji 4 ohm i mocy co najmniej 20W, zalecane jest aby moc kolumny byla kilkukrotnie wyzsza oc mocy wyjsciowej wzmacniacza a to np. ze wzgledu ze jak bys sluchal na tzw. max to mozesz je dosc latwo przeciazyc zwlaszcza tansze kolumny nieznanego pochodzenia.
    Skoro wzmacniacz toleruje inne imedancje obciazenia (4-16 ohm) to takze mozesz uzyc kolumn 8 a nawet 16ohm z ta roznica ze nastapi spadek sprawnosci i mocy wyjsciowej - przewaznie dla 8ohm spadek bedzie do rzedu 60-70% oryginalnej mocy wyjsciowej. Ale w niczym to nie przeszkadza.
    Pozdrawiam

0
  • #4 19 Mar 2017 22:04
    Pablo1964
    Moderator

PatrykPME napisał:
    suitable for car, motorbike, boat or home use.

Do czego zamierzasz go używać?

0
  • #5 20 Mar 2017 10:33
    indianin11
    Poziom 21  

viayner napisał:
    zalecane jest aby moc kolumny byla kilkukrotnie wyzsza oc mocy wyjsciowej wzmacniacza a to np. ze wzgledu ze jak bys sluchal na tzw. max to mozesz je dosc latwo przeciazyc zwlaszcza tansze kolumny nieznanego pochodzenia.

Nie wprowadzaj w błąd. Kolumny nie muszą być kilkukrotnie mocniejsze od wzmacniacza, szczególnie jeżeli ktoś słucha na tzw. maxa bo w takim przypadku na pewno spali wysokotonówki. Kolumny równe mocą wzmacniaczowi są jak najbardziej ok pod warunkiem że nie bedziemy szaleć z gałką głośności, a poza tym lepiej je wysterujemy.

0
  • #6 20 Mar 2017 10:43
    viayner
    Poziom 34  

indianin11 napisał:
    viayner napisał:
    zalecane jest aby moc kolumny byla kilkukrotnie wyzsza oc mocy wyjsciowej wzmacniacza a to np. ze wzgledu ze jak bys sluchal na tzw. max to mozesz je dosc latwo przeciazyc zwlaszcza tansze kolumny nieznanego pochodzenia.

Nie wprowadzaj w błąd. Kolumny nie muszą być kilkukrotnie mocniejsze od wzmacniacza, szczególnie jeżeli ktoś słucha na tzw. maxa bo w takim przypadku na pewno spali wysokotonówki. Kolumny równe mocą wzmacniaczowi są jak najbardziej ok pod warunkiem że nie bedziemy szaleć z gałką głośności, a poza tym lepiej je wysterujemy.

Witam,
    Nie bardzo nadazam za wywodem kolegi, najpierw kolega twierdzi ze nie musza byc wiekszej mocy a potem sam to potwierdza. Najpierw kolega mi zaprzecza a potem potwierdza moja teorie. Prosze moze o dokladniejsze wyjasnienie.
    Pozdrawiam

0
  • #7 20 Mar 2017 20:01
    indianin11
    Poziom 21  

viayner napisał:
    Najpierw kolega mi zaprzecza a potem potwierdza moja teorie.

W którym miejscu potwierdziłem twoje teorie ? Czytaj ze zrozumieniem. Pozdr.

0
  • #8 20 Mar 2017 20:18
    viayner
    Poziom 34  

indianin11 napisał:

1 - Kolumny nie muszą być kilkukrotnie mocniejsze od wzmacniacza, szczególnie jeżeli ktoś słucha na tzw. maxa bo w takim przypadku na pewno spali wysokotonówki.
    2 - Kolumny równe mocą wzmacniaczowi są jak najbardziej ok pod warunkiem że nie bedziemy szaleć z gałką głośności, a poza tym lepiej je wysterujemy.

Witam,
    moje uwaga odnosila sie wlasnie sluchaniu na "maxa" wiec nie rozumiem uwag kolegi
    ad 1. z kolegi wywodu wynika ze sluchajac na maxa przy kolumnach o nie wiekszej mocy niz moc wzmacniacza powinn byc OK, wiec po co uwaga o spaleniu wysokotonowek skoro wszystko jest ok i nadal mowimy o sluchaniu na maxa ?
    ad 2. caly czas mowimy o sluchaniu na "maxa" a kolega chyba tego nie zauwazyl :). Ja mam wszystkie kolumny o mocy wiekszej niz wzmacniacze i nie ma problemu nawet z wysterowaniem.
    Przepraszam autora za zbaczenie z tematu.
    Pozdrawiam

0
  • #9 20 Mar 2017 20:37
    alien90fr
    Poziom 25  

Podłącz 4ohm i ok 20wat mogą być mocniejsze tylko nie przesadzaj z godnością jak będziesz słyszał charczenie i znieksztalcony dźwięk to zmniejsz głośność bo nawet słabym wzmacniaczem możesz uszkodzić mocniejszy głośnik.

0