Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta Led2802 - przerywany dźwięk, zmiana oprogramowania

jack333 22 Mar 2017 13:58 2337 1
  • #1 22 Mar 2017 13:58
    jack333
    Poziom 3  

Chciałem zmienić oprogramowanie w telewizorze Manta 2802, ponieważ dźwięk jest nieregularny tzn. raz głośniej raz ciszej, przerywany czasem nie da się zrozumieć co zostało powiedziane, im ciszej tym trudniej. Przeczytałem, ze trzeba zmienić firmware, znalazłem adres z tymi plikami https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16120015#16120015
    Nie wiem jednak, który zastosować, ponieważ w tym telewizorze podobno stosowano dwa rodzaje płyt głównych. Pobrałem wszystkie te pliki i próbowałem po kolei jednak, żaden nie załapał. Poza tym wszystkie pliki po rozpakowaniu mają nazwę "install.img". Zastanawia mnie też do czego mają służyć pliki ukryte w archiwach "Ruijan1 i 2" ktoś może wie?
    Kolejna sprawa wgrywanie firmware nie za bardzo wiem jak to zrobić tzn. nie jestem do końca w stanie zastosowaćinstrukcji wgrywania firmware jak podają na forach manty ponieważ mój telewizor nie posiada wyłącznika sieciowego posiada jedynie do włączania i wyłączania przycisk na pilocie i z boku telewizora, które wyłączają do trybu standby.

Moje pytania są następujące:
    Jak wgrać firmware do mojego tv, nie posiadając wyłącznika sieciowego?
    Czy da radę i jak zlokalizować płytę główną i który plik zastosować do której płyty?
    Do czego służą pliki "Ruijan1 i 2"

• #2 27 Sty 2018 23:03
    copper
    Poziom 11  

Mam ten sam problem. Pomoże ktoś?