Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo y50-70 - Spięcie po wymianie zasilacza

castillo20 24 Mar 2017 17:41 351 7
  • #1 24 Mar 2017 17:41
    castillo20
    Poziom 9  

Witam stary zasilacz w moim laptopie ledwo stykał więc kupiłem nowy zamiennik. Miał praktycznie takie same parametry oprócz mocy!! Zapomniałem sprawdzić moc, zasugerowałem się opisem sprzedawcy że pasuje do mojego laptopa. Mój miał 130w a ten zamienik 90w. Po podłaczeniu wywalilo korki, laptop nie działa i nie reaguje na przycisk power, diody się nie świecą po podłączeniu starego. Pytanie czy mogę jeszcze coś sam probpwac czy już tylko serwis??

0 7
  • #2 24 Mar 2017 17:53
    barteksmrek
    Poziom 25  

Zadziałały bezpieczniki w domu/mieszkaniu?

0
  • Pomocny post
    #3 24 Mar 2017 17:57
    sk1977
    Spec od komputerów

Przede wszystkim - omijaj szerokim łukiem zamienniki. Jak chcesz oszczędzić - kup używany oryginał.
    Jeśli wywaliło korki po podłączeniu - laptop nie pobierał mocy znacznie większej niż do ładowania baterii - powiedzmy max 60W, jeśli nie włączyłeś laptopa.
    Jeśli stare gniazdo ledwo stykało - może tylko ono ucierpiało. Trzeba rozebrać i sprawdzić, pomierzyć, itp. Jeśli nie czujesz się na siłach - lepiej oddaj do serwisu.

0
  • #4 24 Mar 2017 17:57
    boro1234567
    Spec od komputerów

castillo20 napisał:
    Pytanie czy mogę jeszcze coś sam probpwac czy już tylko serwis??

Jeśli na innym zasilaczu nie działa serwis.

0
  • Pomocny post
    #5 24 Mar 2017 18:00
    barteksmrek
    Poziom 25  

Zamienniki. Oto ich urok., Kiedy dokładnie wywaliło bezpieczniki? Jak włączyłeś wtyczkę do gniazdka? Wtedy laptop był podłączony do zasilacza? Jak podłączyłeś wszystko i włączyłeś laptopa? Czy ten zasilacz ma możliwość zmiany biegunowości zasilania laptopa? Czy ma wtyczkę na kablu z laptopa do zasilacza przy zasilaczu?

0
  • #6 24 Mar 2017 18:20
    castillo20
    Poziom 9  

Dzięki za szybką odpowiedź. Tak wywalilo bezpieczniki w mieszkaniu ( bezpiecznik główny) w momencie wymiany laptop pracował na baterii był włączony jak tylko podpialem wtyczkę nowego zasilacza od razu się wyłączył i padły bezpieczniki w mieszkaniu. Teraz jest martwy, nie reaguje na nic. Zasilacz ma wtyczkę Lenovo taką z jednym bolcem na środku i nie ma różnicy jak się odwróci wtyczkę, biegunowosc zawsze taka sama. Wtyczka idzie na kablu do zasilacza a potem kolejny kabel do gniazdka

0
  • #7 24 Mar 2017 18:24
    boro1234567
    Spec od komputerów

Masz inny zasilacz?
    Pomierzyć na płycie potrafisz?

0
  • #8 24 Mar 2017 19:28
    castillo20
    Poziom 9  

Mam tylko ten nowy chiński i stary co raz działa raz nie. Niestykanie było na wtyczce zasilacza, a nie na gnieździe w laptopie. Nie mam miernika, jutro jadę do serwisu na diagnozę. Dzięki za zainteresowanie, ale ostatecznie zostawię to dla serwisu bo już widzę że sam nic nie zdzialam

0
  Szukaj w 5mln produktów