Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 6 - Bateria ładuje się do 3% na wyłączonym telefonie i przestaje

11 Kwi 2017 18:48 4791 4
  • Poziom 2  
    Cześć
    Mam następujący problem, mianowicie jakiś czas temu zaczęły się problemy z ładowaniem baterii (na szczęście, po odleżeniu kilku dni, telefon normalnie się naładował i o problemie zapomniałem). Rozładowałem telefon do 0, po przyjściu do domu okazało się, że znowu coś zaczyna się z nim niedobrego dziać.
    Na tę chwilę telefon ładuje się do 3%, system wstaje i ... przestaje się ładować. W ogóle nie pokazuje się ikonka ładowania na włączonym telefonie (kilka razy zaskoczyło, w sensie się pokazała, ale nadal telefon się nie ładował - poprzednio też to tak wyglądało).
    Gniazdo ładowania było już czyszczone, styki również, więc ten problem wykluczam. Testowane było również na różnych ładowarkach (iPhone, iPad, chiński badziew) i różnych przewodach (oryginalnym i zamienniku z oplotem - dość porządny).
    Była również testowana metoda z podgrzewaniem baterii suszarką do włosów (znalazłem gdzieś w sieci) - również nie działa.
    Są jakieś pomysły? Propozycje?
    Z góry dzięki za pomoc/poradę.
  • Moderator - GSM
    Sprawdź napięcie baterii i napięcie ładowania.
  • Poziom 2  
    Ładowarka iPad: 5,11V
    Ładowarka iPhone 5,14V
    Ładowarka chińczyk 5,04V

Nie mam na razie jak zmierzyć napięcia baterii w iPhonie bo bolce od miernika są zbyt szerokie, żeby się dostać wewnątrz gniazda. Jak to rozkminię jak to ogarnąć albo coś podpowiesz to dam znać.
  • Moderator - GSM
    Musisz użyć czegoś cieńszego. Proponował bym jeszcze sprawdzić na nowej baterii.
  • Poziom 2  
    Wracając do tematu, nie udało mi się zmierzyć napięcia na baterii w iPhonie.
    Ale problem tymczasowo rozwiązany, zapewne do następnego razu. Pomogło to samo co poprzednim razem, mianowicie rozładowanie iPhone'a do całkowitego zera poprzez próby włączenia go na rozładowanej baterii (do momentu przestania wyświetlania się komunikatu o należności podpięcia go do ładowarki) i pozostawienie go na kilka dni samemu sobie (wydaje mi się, że wtedy jakiś 'zapas' na baterii zostaje do końca wyładowany) w moim przypadku było to coś około 48h, zalecam jednak (jeżeli już chcecie tego próbować, zostawić go na dłużej aniżeli krócej - dla pewności, bo w przypadku za krótkiego czasu proces będzie trzeba powtórzyć)
    Co zaobserwowałem, wcześniej iPhone ładował się (wyłączony) do 3% i po zbootowaniu systemu przestawał ładować (a jeżeli pojawiała się ikona ładowania to nic się nie działo). Po wykonaniu przeze mnie powyższej czynności iPhone się uruchomił, ładował się, ale wydaje mi się, że pierwsze 30% (na baterii) trwało dłużej niż zwykle to bywa, co jest zastanawiające dla mnie bo to ostatnie procenty powinny schodzić dłużej aniżeli początkowe.
    Tak czy siak, iPhone aktualnie się naładował do 100%, zaraz go odłączam, zaczynam używać i zobaczę czy będzie się normalnie ładował. Co prawda raczej nie mam już zamiaru go rozładowywać do końca, żeby problem znowu nie wystąpił, ale zastanawiam się co jest tego przyczyną?
    Dodać mogę, że iPhone zrobił to drugi raz. Drugi raz również pomogła czynność opisana przeze mnie powyżej.
    Jeżeli ktoś ma pomysł dlaczego się tak dzieje, proszę o odpowiedź. A to co opisałem mam nadzieję, że się komuś przyda.

Update: Po chwili na ładowarce i naładowaniu do 100% znowu przestał reagować na ładowarkę, zobaczę jak to będzie wyglądało później.

Update 2: Przy 99, 98 i 85% telefon po podłączeniu pod ładowarkę się nie ładował. Po nocce po podłączeniu przy 68% naładował się do 100% znowu. Ja już nie wiem. :)