Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PTD-1036 nie pierze

daro80103 22 Kwi 2017 18:55 468 5
  • #1 22 Kwi 2017 18:55
    daro80103
    Poziom 14  

Witam, posiadam pralkę jak w opisie. Objawy są takie że przy wirowaniu ustawiając pokrętło na wirowanie pokazuje czas 0:10 (10 min) wduszam START zakręci bębnem raz w jedną raz w drugą, nagle czas sie zapauzuje (miga parę sekund) i sie pokazuje na 0 tak jakby zakończyła wirowanie a mija razem około 30 sekund i odziwo na wyświetlaczu nie wyskakuje żaden błąd. Co do obojętnie jakiego programu prania to naduszę START zakręci bębnem po razie prawo/lewo, nabierze wody zapauzuje się sama (nigdy tak nie robiła na obojętnie jakim programie) i po kilku sekundach wypuszcza wodę i koniec prania i na wyświetlaczu pokazuje się 0 jakby zakończyła pranie.
    Proszę o pomoc co sprawdzić tylko łopatologicznie jak dla laika.
    Niestety nie mam na razie czasu na wezwanie fachowca bo wszędzie gdzie dzwonię to pracują w tych godzinach co ja 10-18, nie mam jak jej dostarczyć do serwisu - taka praca.
    Pralka rozebrana, wszędzie niby sucho.
    Co sprawdzić?
    Szukałem już na internecie ale nikt nie podaje podobnych objawów bo zawsze jakiś błąd wyskakuje na wyświetlaczu a u mnie nie.

0 5
  • #2 22 Kwi 2017 19:13
    Gobro
    Poziom 28  

Sprawdź szczotki w silniku czy nie są za krótkie. Następnie sprawdź grzałkę nie tylko czy nie jest przepalona ale i na upływność do masy.

0
  • #3 22 Kwi 2017 21:20
    nares
    Specjalista AGD

daro80103 napisał:
    duszam START zakręci bębnem raz w jedną raz w drugą

Z jaką prędkością kręci?

0
  • #4 23 Kwi 2017 10:50
    daro80103
    Poziom 14  

nares napisał:
    Z jaką prędkością kręci?
    Zakręci tzn. z pół obrotu raz w lewo raz w prawo i koniec.
    Gobro napisał:
    Sprawdź szczotki w silniku czy nie są za krótkie. Następnie sprawdź grzałkę nie tylko czy nie jest przepalona, ale i na upływność do masy.
    Czyli muszę wyjąć i rozebrać cały silnik, tak?

0
  • #5 23 Kwi 2017 15:53
    Gobro
    Poziom 28  

Wyciągnąć wtyczkę z silnika i multimetrem zmierzyć silnik lub wyciągnąć silnik , odkręcić szczotki i sprawdzić ich długość.

0
  • #6 01 Cze 2017 07:56
    daro80103
    Poziom 14  

Urwana piasta pomiędzy kołem pasowym a bębnem. Posiadam wszystkie części do niej oprócz górnej klapy bo już sprzedana.

0