Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zebra GK420d - Rozmazane wydruki z drukarki termicznej Zebra GK420d

26 Kwi 2017 15:14 2412 8

• Poziom 12  
    Witam

Od jakiegoś czasu wychodzą mi rozmazane etykiety na listy przewozowe.
    Do niedawna miałem taki problem co kilka etykiet, teraz zaczął się on nasilać i większość etykiet na tej drukarce wychodzi mniej więcej tak jak na załączonym obrazku. (na czerwono zamazałem dane osobowe, ale po lewej stronie
    Stawiam na rolkę napędzającą bo już kilka tysięcy etykiet wydrukowała.

Może pamięć, może macie jakieś inne pomysły.

Jutro przywiozę do firmy środek do regeneracji gumy i spruje tymczasowo zregenerować tą rolkę ale może międzyczasie podpowiecie mi czy to na pewno rolka lub gdzie szukać przyczyny takiego wydruku.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Prawdopodobnie jest koniec głowicy. Było czyszczenie przed nową rolką zgodnie z instrukcją producenta?

• Poziom 12  
    Głowica pewnie nigdy nie czyszczona :). Dziwne jest to że czasem drukuje dobrze a czasem takie wydruki jak pokazałem robi.
    Jeszcze nie zregenerowałem tej rolki dociskowej. Na razie podmieniłem na inną drukarkę.
    Jeśli to głowica drukująca to raczej nie opłaca się jej wymieniać. Ale raczej nie wygląda mi to na głowicę. Jak pada głowica to albo wydruk jest blady albo w ogóle nie drukuje a tu zamiast prostych kresek robi krzaki.

• Poziom 12  
    Przeczyściłem głowicę, zregenerowałem wałek gumowy i na razie kilkadziesiąt listów wydrukowała :) bez problemu. Gorzej że ten problem wcześniej też nie występował na wszystkich wydrukach tylko pojawiał się czasami. Dopiero po jakimś czasie takich sporadycznych awarii zaczęła drukować każdą etykietę rozkrzaczoną.

Może to zimny lut...? Niech podrukuje zobaczę co z nią będzie.

PS. To że etykieta jest jasna to wina skanera, którym ją zeskanowałem. Normalnie wydruk jest dobrze zaczerniony. Chodzi tylko o te rozmazanie kodu kreskowego i innych napisów po prawej stronie etykiety.
  • Poziom 10  
    Sprzęt dostałem używany, więc muszę wejść w tryb serwisowy i sprawdzić zużycie głowicy. Odnośnie rozmazanych kodów też mam z tym problem. Dodatkowo moja drukarka nie drukowała na samym środku (pusty pasek). Po wielu czyszczeniach i regulacji (prędkość druku i zaczernienie) zaczęła ładnie drukować.
    Odnośnie rozmazanych kodów jest to wynikiem użytego kleju na taśmie z naklejkami. Producent twierdzi że jest to winą braku czyszczenia specjalnym mazakiem po każdej wymianie rolki.

• Poziom 12  
    No i niestety nic nie pomogło. Znowu zaczęła rozmazywać etykiety :(.

Czy to normalne że drukarka z uszkodzoną głowicą trochę podrukuje idealnie a za jakiś czas dozwala wydruk?
  • Poziom 2  
    Witajcie :)

Podepnę się pod temat. Moja drukarka zebra przestała normalnie drukować i jak to naprawić. Drukarka zaczęła zniekształcać wydruki. Zamiast na całej etykiecie drukuje na połowie i w dodatku wszystko spłaszczone. Resetowałem już ją i kalibrowałem i nic to nie pomogło. Znajomy miał nowy silnik krokowy który podmieniliśmy i dalej jest to samo. Dołączam zdjęcie i proszę o pomoc w naprawie.

• Poziom 12  
    Gdzieś wyczytałem że to problem z pamięcią. Ja swojej nie naprawiłem. Wymieniłem na nową (używaną).
  • Poziom 2  
    Najdziwniejsze jest to że drukarka działa i nie pojawia się żaden błąd. Ma tylko czasami problem z kalibracją, raz się skalibruje a raz nie. Błąd się nie świeci. Ma też problem z odpowiednim ustawieniem etykiety. Czasami ustawi dobrze a czasami w połowie. Druk bez zmian. Za każdym razem drukuje spłaszczoną etykietę na połowie kartki.