Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Serwer www na EPS8266 [Bascom]

30 Apr 2017 08:44 1608 17
  • Level 15  
    Witam,
    Czy ktoś ma doświadczenia w postawieniu serwera na EPS 8266 w Bascomie , napisałem krótki program ale coś nie działa, moduł sprawdziłem za pomocą programu z strony
    Code: html
    Log in, to see the code
    i działa

Code: vbnet
    Log in, to see the code
  • Level 14  
    A skąd pomysł, że ESP programujemy w baskomie?
    C, LUA, Basic for ESP (nie Bascom), Python i pewnie coś jeszcze by się znalazło,
    ale nie Bascom. To nie jest uniwersalny jązyk programowania praktycznie wszystkich
    mikrokontrolerów jak C.
    8051 i AVR tylko wg mojej wiedzy.
  • Level 15  
    A dlaczego nie
  • Level 16  
    Bo bascom jest dla procesorów AVR albo x051 a tu mamy 32-bit RISC CPU: Tensilica Xtensa L106 running at 80 MHz, Ogólnie bascom wspiera inna rodzinę procesorów i to 8 bit a nie 32 bit wiec w bascomie tego nie zrobisz na ESP8266. Ale jak znasz bascom będzie tobie łatwo się przesiąść na basic for ESP8266.
  • Level 14  
    W życiu nie dotykałem Bascoma.
    Ale on ma chyba wbudowany kompilator na konkretne platformy sprzętowe.
    Na ESP nie ma kompilatora moim skromnym zdaniem.
    Nie ma też interpretera.
    Ale może o czymś nie wiem... Poproszę źródła, którymi się kierujesz - link(i)?
    A może Ty próbujesz wklejać ten kod do interpretera LUA?
    Kompletnie nie wiem co robisz w każdym razie.
  • Level 16  
    Ten program jest na ATMega644P z kwarcem 16 MHz i dotyczy komunikacji szeregowej UART a nie serwera.
  • Level 14  
    Dzięki postowi Janekpc,
    pojawiło się u mnie podejrzenie, że próbujesz się dogadać z ESP przez UART z ATmega644?
    Wtedy oczywiście może z jednej strony (AVR) być to Bascom.
  • Level 15  
    Tak owszem na uarcie
  • Level 14  
    Sorry, ja odpadam z tej dyskusji.
    Ogrom informacji, który podajesz jest dla mnie zbyt przytłaczający,
    aby próbować cokolwiek ogarnąć moim małym móżdżkiem...
  • Level 16  
    Zobacz na schemacie że ta Atmega służy do sterowania przekaźnikiem wiec ten kod źródłowy powinieneś wrzucić na atmega a nie na ESP8266.
  • Level 15  
    to jest tylko przykład , chcę postawić mały serwer na Atmedze , a WIFI jest tylko częścią modułu
  • User removed account  
  • Level 15  
    Ok to do precyzując pytanie czy Atmega 64 lub 128 można jednocześnie współpracować z modułem SIM800 i EPS8266 przez UART-y ? :-)
  • Level 16  
    Tak może współpracować dwa modułami na raz ale muszą być różne komendy albo multipleksowanie modułów.
  • Level 15  
    Multpleksowanie modułów czyli przelaczanie na porcie uart ,zastanawiam się czy nie wykorzystać atmegi 2560 ma 4 porty uart 😀
  • User removed account