Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Brother MFC J4420 - Błędne wskazanie poziomu tuszu

14 May 2017 18:55 927 2
  • Level 11  
    Cześć,
    W drukarce Brother MFC J4420 (tusze o oznaczeniu LC-223) wyjęto oryginalne tusze i ponownie je włożono, udzielając odpowiedzi "TAK" na pytanie urządzenia "Czy wymieniono tusz?" przez co, urządzenie wskazuje teraz na pusty stan pojemników, które przed wyjęciem były oceniane na ok. połowę :(
    rezultat jest taki, że nie można drukować.
    Optycznie widać, że tusz jest w pojemnikach.
    Czy jest szansa na przywrócenie do życia tychże pojemników? Żal mi wyrzucać w połowie pełne pojemniki.
    Z góry dzięki!
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 23  
    Na włączanym urządzeniu wyciągnij pojemnik, wstrząśnij nim następnie włóż ponownie, komunikat powinien pojawić się ponownie i potwierdź wymianę. Dzięki wstrząśnięciu powstanie piana przez co czujnik optyczny wykrywający poziom tuszu zauważy pełen pojemnik. Jeśli nie zaskoczy za pierwszym razem spróbuj kilkakrotnie.
  • Level 11  
    Problem rozwiązałem zaklejając papierową taśmą optyczny wskaźnik poziomu tuszu. Po ich ponownym włożeniu kliknąłem "TAK" - jako odpowiedź na pytanie czy włożono nowe tusze. Drukarka zaczęła wskazywać 100% poziom tuszu :)