Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kod do radia AUZ1Z1 - Programy do kodów w radiach samochodowych.

BigPablo 28 Maj 2017 11:33 1254 9
  • #1 28 Maj 2017 11:33
    BigPablo
    Poziom 21  

Witam.
    Nurtuje mnie ostatnio temat odblokowywania radii samochodowych. Robię to czasami ale ciężko o jakieś dobre oprogramowanie do tego celu, które byłoby wmiarę uniwersalne. Chodzi o wyciąganie kodu blokady z wsadu pamięci lub numeru seryjnego. Jakiego oprogramowania używa się w serwisach? Gdzie można taki soft pobrać, kupić? Jakie są ceny w przypadku zakupu takiego oprogramowania?
    Pozdrawiam.

1 9
  • #2 28 Maj 2017 11:55
    volksjet
    Poziom 15  

Jednym z najlepszych jest oczywiście Martech. Bardzo fajny box,który robi naprawdę bardzo dużo modeli radii. Oczywiście żeby robić cala game radii ,które występują na rynku samochodowym potrzebujesz odpowiednich aktywacji. Box posiada w sobie programator co znacznie ułatwia prace. Bardzo fajna i przydatna funkcja jak np ISP czyli programowanie w układzie. Zobacz na stronie martech.pl maja przygotowane rożne zestawy nawet dla początkujących. Sam używam i jestem bardzo zadowolony.

0
  • #4 28 Maj 2017 12:49
    BigPablo
    Poziom 21  

Martech faktycznie bardzo ciekawe rozwiązania, no cóż - bez kilku tysięcy nie podchodź ;). Z CURDE199 czasami korzystam ale brakuje wielu pozycji. Przykładowo takie AUZ1Z1 z Audi.

0
  • Pomocny post
    #5 28 Maj 2017 23:44
    volksjet
    Poziom 15  

Martech uwierz mi jest najlepszy na chwile obecna. Co do kilku tysięcy hmmm sam musisz ocenić rynek i zapotrzebowanie. Jeśli jest spore te kilka tys. zwróci się bardzo szybko. Martech to nie tylko radia. Możesz naprawiać uszkodzone mmi w audi a to już coś nowego czego nikt nie robi chyba poza martechem. Curde to kalkulatory po plikach bin wiec musisz mieć czym je zaczytać itd. A co do AUZ1Z1 hmmm fis i do tego nie ma żadnego kalkulatora. Albo martech albo kod od dilera.Ewentualnie każdy zczytany plik na forum i może ktoś przeliczy.... :-)

0
  • #6 29 Maj 2017 01:02
    BigPablo
    Poziom 21  

Może faktycznie warto odłożyć na Martecha. Zapotrzebowanie jest, mimo, że nie reklamuję się w tym kierunku to klienci sami się zgłaszają. Może to dobry kierunek w działalności. Odczytanie wsadu z pamieci to nie taki problem mam do tego sprzęt. Właśnie ten AUZ1Z1 zmusił mnie do przemyśleń na temat nowego sprzętu. Mam takiego na stole .bin odczytany i niczym dostępnym w sieci go nie mogę rozgryźć. No cóż, poprosze o pomoc forumowiczów a czas zacząć oszczędzać na nowe narzędzia :).

0
  • #7 29 Maj 2017 01:07
    volksjet
    Poziom 15  

Podeślij wsad będziemy pomagać :) Zobaczymy co da sie zrobic :-)

0
  • Pomocny post
    #9 29 Maj 2017 13:19
    volksjet
    Poziom 15  

Mógłbyś wrzucić zdjęcie? Podaj tez numer seryjny z naklejki.Jest to Navi plus z Audi? Podejrzewam ze twój plik jest źle odczytany.

0
  • #10 29 Maj 2017 17:12
    BigPablo
    Poziom 21  

Próbowałem ponownego odczytu ale plik jest taki sam. Mimo wszystko problem rozwiązany, wgrany wsad ze znanym kodem :). Pozdrawiam i dzieki z pomoc.

0