Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kiano SlimStick automatyczne włączanie.

05 Cze 2017 16:30 2409 1
  • Poziom 5  
    Witam serdecznie. Mam takie pytanie: czy ktoś z Was miał doczynienia z mikrokomputerem Kiano SlimStick? Chodzi mi o to czy możliwe jest ustawienie żeby urządzenie włączyło się samo po podaniu zasilania? Kiedyś oglądałem jakąś recenzję i słyszałem że taka opcja jest dostępna w Bios.
    Pytam dlatego że chciałbym takie urządzenie zastosować w swoim samochodzie. Podpiąć je do ekranu dotykowego oraz zasilanie poprowadzić od ładowarki do telefonu i zrobić tak żeby po przekręceniu kluczyka urządzenie samo się włączało.
  • Poziom 2  
    Posiadam ten minikomputer od jakiegoś czasu i mogę potwierdzić, że jest taka możliwość. Ustawia się to w BIOSie w opcjach zasilania. Natomiast widzę tu inny problem, a nawet kilka. 1. KIANO ma własny zasilacz w standardzie mikroUSB, 5V 2A i nie jestem pewien, czy ładowarka telefoniczna z nim zadziała, zwłaszcza że instrukcja wyraźnie zabrania stosowania innych zasilaczy niż dedykowane 2. Kwestia współpracy z ekranem dotykowym wymagałaby zbadania organoleptycznie, oprócz HDMI potrzebny będzie USB. 3. Automatyczne włączenie po włączeniu zapłonu może okazać się problematyczne, jeśli w samochodzie jest odcięcie zasilania w momencie kręcenia rozrusznikiem. . To samo przy wyłączeniu silnika, za każdym razem najpierw będziesz musiał zamknąć KIANO, albo bardzo szybko rozwali się system. KIANO Slimstick nie ma żadnego podtrzymania zasilania. Obsługa Windows 10 na relatywnie małym wyświetlaczu w trakcie jazdy to z kolei jeszcze inna bajka.