Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Slęża - Zamiana głowicy GF-22 na GF-29

19 Lip 2017 22:41 1746 3
  • Poziom 35  
    Proszę o pomoc w podłączeniu głowicy GF-29 zamiast GF-22 do radia Unitra Slęża.

Głowica GF-22 wygląda tak i ma takie napięcia i podłączenie.

Schemat GF-22

Oznaczenia głowicy GF-29

Nie wiem za bardzo, gdzie jest masa na głowicy, i mam napięcia -11 i -1,8 na punktach 8 i 4.

Nie wiem gdzie podłączyć p.cz i ARCz i antenę.
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jaki jest w ogóle cel zastąpienia oryginalnej głowicy GF-22 przez GF-29?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 35  
    Mam problem z przestrojeniem GF-22, był odbiór w zakresie od 90 Mhz do 100 Mhz, ale chciałem lepiej zacząłem kombinować z kondensatorami, wlutowałem trymery, połamałem rdzenie ferytowe, kupiłem nowe i teraz jest źle i chciałem wstawić głowicę GF-29, bo jest już przestrojona.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jest źle, bo się tak zabrałeś za przestrajanie :)
    Wracaj do oryginalnej tylko trzeba ją przestroić. Jak rozumiem głowica pokrywała tylko zakres od 90 do 100MHz i brakowało już obrotów na kondensatorze strojeniowym? Przy tej częstotliwości i tej ilości zwojów jaka jest widoczna na zdjęciu głowicy, cewka heterodyny powinna mieć rdzeń aluminiowy, bo rdzeniem ferrytowym ściągasz drgania w dół i nie osiągniesz w ten sposób drgań na 119MHz aby uzyskać przestrajanie umożliwiające odbiór stacji do 108MHz.
    Na start wykręcasz kompletnie ten ferryt z L103.
    Poszukaj sobie śrubki aluminiowej, ewentualnie mosiężnej i taką tam będziesz wkręcał w miejsce ferrytowego rdzenia.
    Trymer nie jest bezwzględnie konieczny, tylko na czas strojenia możesz tam podlutować inny, a potem go zmierzyć i wstawić zbliżony stały kondensator. Miernika częstotliwości jak rozumiem nie masz na pokładzie?