Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kiano Slimnote 14.2 - Słaby zasięg WiFi

Puchaczo 22 Lip 2017 11:01 4839 11
  • #1 22 Lip 2017 11:01
    Puchaczo
    Poziom 2  

Od wczoraj, myślałem, że stałem się szczęśliwym posiadaczem Kiano 14.2 ale tylko przez chwilę. Wracam do domu, a tu zasięg WiFi tragedia. Router jest max 10m od laptopa, niby pokazuje dwie na trzy kreski ale jest tragedia, raz chodzi jako tako, raz facebook ładuje się 3 minuty. Na laptopie który jest obok (Aspire 5349) wszystko chodzi elegancko bez przycięć, PS3 i TV też łączy się bez problemu z routerem. Naprawdę nie miałem praktycznie żadnych wymagań wobec tego laptopa, jedynie do korzystania z internetu ale jak tu korzystać jak WiFi ledwo chodzi. Orientuje się ktoś, czy tak ma być, czy coś jest nie tak? Może jakieś sterowniki?

0 11
  • #2 22 Lip 2017 12:32
    safbot1st
    Poziom 43  

Uruchom bootowalny linux i zobacz, czy coś się zmieni.

Puchaczo napisał:
    stałem się szczęśliwym posiadaczem Kiano 14.2

Używany? Może to nie wina anteny, to długie wczytywanie.
    Zamieść SMART dysku z programu CrystalDiskInfo.
    Wyłącz w opcjach zasilania oszczędzanie energii dla karty wi-fi.

Ja nie wiem, czy skoro wszystko w tym KIANO jest takie "slim", nie nadrukowano anteny na PCB i tyle. Stąd problemy.
    10 metrów to dla wi-fi często za dużo, zwłaszcza jak jest ściana po drodze.
    Model routera podaj.

0
  • #3 23 Lip 2017 18:42
    Puchaczo
    Poziom 2  

safbot1st napisał:
    Uruchom bootowalny linux i zobacz, czy coś się zmieni.
    Puchaczo napisał:
    stałem się szczęśliwym posiadaczem Kiano 14.2

Używany? Może to nie wina anteny, to długie wczytywanie.

W jaki sposób mam uruchomić ten bootowalny linux?
    Tak, laptop ma miesiąc podobno włączony 3 razy od zakupu, dostałem go nie sfromatowanego, przed formatem i po formacie internet chodzi tak samo.

Cytat:
    Zamieść SMART dysku z programu CrystalDiskInfo
    .

Po pobraniu CrystalDiskInfo nie wykrywa dysku.

Cytat:
    Wyłącz w opcjach zasilania oszczędzanie energii dla karty wi-fi.

Niestety nie wygooglowałem takiej możliwości w Win10

Cytat:
    Ja nie wiem, czy skoro wszystko w tym KIANO jest takie "slim", nie nadrukowano anteny na PCB i tyle. Stąd problemy.
    10 metrów to dla wi-fi często za dużo, zwłaszcza jak jest ściana po drodze.

Wykonałem przed chwilą test w odległości nie większej niż 4m od routera (nie było po drodze żadnej ściany). Wygląda on następująco, na stronce speedtest.net na starym laptopie pokazuje 45mb pobierania i 8m przesyłania natomiast kilka sekund po zakończeniu testu na starym laptopie wykonałem na Kiano i pokazuje 7m pobierania i 8mb przesyłania.
    Drugi test jakoś 7-8m od routera (ściana po drodze), stary laptop elegancko pokonuje test na speednet 13mb pobierania 6 przesyłania a na Kiano nawet nie chce się odpalić stronka speedtestu (laptopy cały czas były koło siebie dokładnie w tej samej odległości do routera). Posta musiałem pisać na starym laptopie bo na nowym i elektroda nie chce się załadować.

Cytat:
    Model routera podaj.

Router to Orange FunBox 2.0

Prosiłbym o pomoc ponieważ nie wiem czy oddawać/sprzedawać to dziadostwo czy jeszcze są jakieś szanse. Nie chce dokładać żadnych zewnętrznych kart sieciowych bo już miałem kiedyś w innym laptopie i nie zdała egzaminu pozatym jedynym moim wymaganiem było WiFi które jest tragedia.

1
  • #4 23 Lip 2017 19:00
    safbot1st
    Poziom 43  

Puchaczo napisał:
    W jaki sposób mam uruchomić ten bootowalny linux?

Ściągnij obraz dowolnej dystrybucji i przygotuj bootowalny pendrive USB.
    Na starcie komputera wejdź do BIOS i wybierz, aby start odbył się z USB.

1
  • #5 24 Lip 2017 08:38
    polduch
    Poziom 2  

Program do tworzenia bootowalnego USB pendrive to np.:
    http://unetbootin.github.io/

Następnie należy pobrać obraz dystrybucji Linux, najlepiej Ubuntu.

Przy pomocy programiku unetbootin wgrać pobrany obraz na pendrive i wykonać bootowanie zgodnie z poradą.

Linux powinien przedstawić prawdziwy obraz możliwości komputera.

1
  • #6 24 Lip 2017 11:00
    safbot1st
    Poziom 43  

Puchaczo napisał:
    Router to Orange FunBox 2.0

W ustawieniach routera wyłącz środowisko mieszane, zostaw 802.11n. Zmień kanał na zupełnie inny. Może to pomóc, choć na innym laptopie i tak zasięg jest lepszy niż na Kiano...

0
  • #7 24 Lip 2017 13:23
    polduch
    Poziom 2  

Czy komputer był podłączany do netu przez kabel?

0
  • #8 24 Lip 2017 13:48
    badboy84
    Poziom 37  

Nie, ponieważ ten netbook nie ma karty sieciowej LAN.

Nie wiem, ale się wypowiem...

0
  • #9 24 Lip 2017 14:32
    safbot1st
    Poziom 43  

Taka "pchełka" (Realtek RTL8723BS) odpowiada u Ciebie @Puchaczo za WiFi, a gdzie toto ma antenę, nie wiem.
    Niech @Puchaczo wykona zalecenia, może coś się wyjaśni...

Dodano po 7 [minuty]:

Anteny dojrzeć nie umiem:

Dodano po 4 [minuty]:

Na dobitkę, czytam, że jest to układ typu SIDO, nie PCIe, co dodatkowo może być przysłowiowym "gwoździem do ...". Proponowane rozwiązania:
    https://communities.intel.com/thread/94108
    - zmiana kanału na 1/6/11
    - :D użycie innej karty na USB :D

Jaka cena, taki komfort pracy jak widać. :(

Dodano po 18 [minuty]:

Sprawdź autorze logując się w routerze w jakim standardzie toto się łączy b/g/n, prędkość...

0
  • #10 25 Lip 2017 23:13
    Puchaczo
    Poziom 2  

Jestem ponownie, po kilku dniach zmagań mogę sobie pozwolić na komentarz na temat tego wynalazku. Przetestowałem wszystko co napisaliście, bez poprawy. Ten pseudo laptop nie posiada żadnych parametrów pozwalających na robienie cokolwiek innego poza przeglądaniem internetu, a nawet i do tego się nie nadaje ani trochę!
    Nie wiem jakim cudem to puścili do sprzedaży, dużo już na nim zjadłem nerwów i skomentuję to Kiano w sposób następujący - ŻENADA. Nie polecam nikomu, może i fajnie wygląda ale kompletnie jest niefunkcjonalny, w praktyce nadaje się jedynie do pisania w Wordzie, i nie piszę tego złośliwie. Nowy laptop już zakupiony, tego dziadostwa już nie chcę widzieć nawet na oczy.

0
  • #11 24 Sie 2017 22:14
    k4rolek
    Poziom 1  

Też miałem ten sam problem, na tym samym urządzeniu.
    Udało mi się znaleźć rozwiązanie.
    Należy:

The process is short as all you need to do is to change a registry key at:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002bE10318}\000X
    (X may be one of 0 / 1 / 2 ... )
    Search for and change the value of bLeisurePs from 2 to 0.
    Then disable and re-enable the wireless interface in Device Manager.

Link do źródła: (nie mogę wstawić linku, bo zarejestrowałem się, aby dać tu odpowiedź) communities intel thread 94108

Rozwiązuje całkowicie problem, aż jestem zaskoczony.
    Ping do routera mi skakał tragicznie do 1000 nawet, w tym momencie maks 15ms.

3
  • #12 08 Wrz 2017 10:52
    Puchaczo
    Poziom 2  

Próbowałem u siebie tej metody ale nie wiele to dało, śmigam już na nowym laptopie a tamtego dziadostwa nie polecam nikomu - nie warto marnować pieniędzy i nerwów.

0