Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C4 pilot do centralneg -

Luxon3 03 Aug 2017 11:34 2901 9
 • #1
  Luxon3
  Level 7  
  Witam,
  chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje możliwość "samemu" dorobienia kluczyka z pilotem do centralnego zamka do C4?

  Mam tylko 1 zwykły kluczyk (bez pilota), a chciałbym mieć taki z pilotem, bo otwieranie drzwi kluczem jest już dość uciążliwe. Zastanawiałem się nad kupnem czystego klucza z elektroniką i o jakimś sparowaniu go z samochodem.

  Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy istnieje taka możliwość?

  Dzięki :)
 • #2
  sulof1601
  Level 26  
  Witam.Przy zakupie auta dostałeś tylko ten kluczyk?W miarę nowe auto a zamykane z kluczyka.......paranoja.O i le w BSI masz funkcję dopisania kluczyka to jak najbardziej się da.Ewentualnie tańsza opcja kupić centralkę z pilotem i zainstalować.koszt centralek od 30 do 100zł.
 • #3
  Gerri
  Mercedes specialist
  Pytanie czy odbiornik fal dla kluczyka jest w standardzie. Prawdę mówiąc to chyba każdy C4 miał już w tych latach jako wyposażenie fabryczne pilota (+ taki kluczyk jak masz)
  Ja miałem tylko jeden kluczyk "pilota", zamówiłem na Alledrogo drugi, czysty (to ważne - nie żaden po innym aucie) kluczyk i ponieważ zaraz po zakupie auta kupiłem sobie "Lexię" (komputer serwisowy do PSA) to z programowaniem kluczyka nie było problemu.
  Istnienie w aucie odbiornika wysokiej częstotliwosci dla kluczyka można również stwierdzić po podpięciu komputera i przeprowadzeniu testu.
 • #4
  Luxon3
  Level 7  
  Niestety tylko jeden klucz dostałem. Auto z 2005 roku, więc powinno się udać..No właśnie myślałem o czystym kluczu z elektroniką. To chyba takiego poszukam i kogoś z Lexią w okolicy ;)
 • #5
  Luxon3
  Level 7  
  Rozumiem, że jak będę miał czysty klucz to nie można go sparować z samochodem, tak jak pokazują w necie, tj. przekręcasz zapłon i trzymasz wciśnięty guzik do zamykania? ;)
 • #6
  sulof1601
  Level 26  
  Komputer i dopisujesz do immo i centralny.
 • #7
  Luxon3
  Level 7  
  A to tą Lexią się robi?
 • #8
  sulof1601
  Level 26  
  Np.Lexią ale z immo nie będzie tak szybko będzie pin potrzebny.
 • Helpful post
  #9
  Gerri
  Mercedes specialist
  Tu masz pokazane na ruchomych obrazkach jak to sie programuje.
  https://www.youtube.com/watch?v=Xb_YPyLU4AM
  Obrazki przedstawiają program "Diagbox" który jest następcą programu LEXIA, ale jak ktoś kupuje (lub posiada) Lexię, to zazwyczaj w pakiecie jest Diagbox. Ale zwyczajowo nazywa się całość tradycyjnie "Lexią" ;)
  Ja korzystam z Diagboxa bo ma ładniejszy interfejs, prostszą obsługę i więcej funkcji.
  Wspomniany PIN (jest również na filmie) powinien być w dokumentach pojazdu - taka "karta-zdrapka". Jak nie masz, to pozostaje udać się do ASO i kombinować. Musisz mieć dowód rejestracyjny pojazdu. Słyszałem, że jest różne podejście do klienta - niektóre stacje dają za darmo, niektóre życzą sobie kasę. Ja dostałem za darmo, ale dałem gościowi tradycyjny napój rozweselający żeby mieć chody na przyszłość.
  Tu też poczytaj:
  http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=97888.msg962189#msg962189
 • #10
  Luxon3
  Level 7  
  Dzięki za szczegółową odpowiedź :)