logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Margines szumu na 13dB. Jaka maksymalna prędkość?

marcinadd 04 Sie 2017 12:27 4614 5
REKLAMA
  • #1 16624708
    marcinadd
    Poziom 23  
    Posty: 481
    Pomógł: 69
    Ocena: 86
    Witam.

    Ostatnio męczę się z Orange gdyż nie potrafią dostarczyć mi Internetu takiego jakiego oczekuję. Skarżą się na warunki techniczne linii. Według mnie to czysta manipulacja. Według mnie Orange celowo ogarnicza prędkość. Podaję niżej parametry linii.
    
    Prędkość synchronizacji DSL w górę
    951 Kb/s
    Prędkość synchronizacji DSL w dół
    1528 Kb/s
    Margines szumu w dół
    13.0 dB
    

    Przy rozmowie z „technikiem" dowiedziałem się również, że odleglość od centrali to 6km.
    Jaka jest w przybliżeniu realna prędkość Internetu, którą można na tym osiągnąć. Czy Orange specjalnie zaniża paramertry linii?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 16624983
    marcinadd
    Poziom 23  
    Posty: 481
    Pomógł: 69
    Ocena: 86
    To jak to działa? Dodam, że jest to linia w technologii ADSL2+.
  • REKLAMA
  • #4 16625025
    LucekB
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 995
    Pomógł: 143
    Ocena: 137
    synchronizuje się na 1,5Mb/s, margines 13db bo stabilizator ustawił prędkość.
    Nic nie zdziałasz, rozejrzyj się za innym operatorem...
  • REKLAMA
  • #5 16625030
    marcinadd
    Poziom 23  
    Posty: 481
    Pomógł: 69
    Ocena: 86
    Czyli takie pytanie. Obecny operator może dać więcej? Celowo ogarnicza prędkość(bo w umowie mam 1-10)? Nie ukrywając u mnie z tymi dostawcami słabo.
  • #6 16625062
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    marcinadd napisał:
    Obecny operator może dać więcej?

    Nie może, jesteś _za daleko_ od centrali.
REKLAMA