Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikacja S7-300 z innym urządzeniem przez gniazdo MPI

mathiu4ever 13 Sie 2017 03:08 738 5
  • #1 13 Sie 2017 03:08
    mathiu4ever
    Poziom 2  

Dzień dobry,
    Panowie mam następujące pytanie:
    Chciałbym komunikować S7-300 z zewnętrznym urządzeniem po RS-232 (ew. RS-485) wykorzystując złącze MPI w sterowniku PLC.
    Czy podłączenie S7-300 przez złącze MPI do konwertera MPI/RS232 i następnie do urządzenia zewnętrznego zda egzamin?

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 13 Sie 2017 15:56
    jamjampoland
    Poziom 14  

Cześć.
    Przez port MPI na sterowniku raczej nie prześlesz danych do zewnętrznych urządzeń po RS232/422/485 (takich jak np.: drukarka). Do tego typu komunikacji w sterownika S7-300 służą specjalne procesory komunikacyjne. W nich ustawiasz rodzaj komunikacji np.: ASCII, prędkość transmisji, bity parzystość itd. Następnie za pomocą specjalnych FB/SFB wysyłasz i odbierasz dane do/z urządzenia z którym się komunikujesz. W razie jakiś pytań pisz śmiało.

• #3 13 Sie 2017 16:53
    mathiu4ever
    Poziom 2  

Rozwiązanie to zainteresowało mnie z tego względu, że TIA Portal umożliwia wykorzystanie bloków obsługujących MPI, ale z tego co wyczytałem w dokumentacji to tylko do innych urządzeń wykorzystujących ten standard.

• #5 31 Sie 2017 09:21
    jamjampoland
    Poziom 14  

zembol a co ma wspólnego Prodave, LibNoDave lub Snap7(też darmowa biblioteka) - to są biblioteki do obsługi standardów komunikacyjnych takich jak PPI/MPI/Profibus/Industrial Ethernet - koledze chodziło o komunikacje sterownika z urządzeniem po porcie szeregowym, a nie obsługę połączenia ze sterownikiem.

• #6 31 Sie 2017 17:45
    zembol
    Poziom 19  

Witam,
    Podane biblioteki obsługują komunikacje i wymianę danych ze sterownikiem po PPI/MPI/Profibus/Industrial Ethernet a nie tylko obslugę standardów
    Jest mowa nie tylko o 232 ale i 485, nie wiadomo czym jest urzadzenie po drugiej stronie o jakiej komunikacji mówimy, podałem przykład bibliotek które ewentualnie pomogą w komunikacji wymianie danych pomiędzy plc a reszta swiata.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME