Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie routera TP-Link TLMR3420 z modemem INEA (Nokia G-241W-A) brak wifi.

frantz1988 15 Sie 2017 12:41 624 10
  • #1 15 Sie 2017 12:41
    frantz1988
    Poziom 3  

Zacznę od tego że nie wykupiłem usługi wifi w Inea przez ich modem (muszę podłączyć modem do swojego routera). Internet działa po kablu podłączonym do modemu, natomiast nie działa gdy podłącze go przez router ( tak jakby modem nie komunikował się z routerem). Sprawdziłem już i wszystkie porty były dobrze podpięte, restartowałem modem. Dzwoniłem także do INEA i udzielili mi informacji że problem może leżeć w konfiguracji routera. Do routera obecnie mam podpięte kamery (działają jeszcze na poprzedniej konfiguracji), próbowałem już zmieniać jego ustawienia ale niestety nadal nie ma połączenia z internetem. Proszę o pomoc. Jakie screeny mam porobić i wrzucić, jakich informacji udzielić żebyście pomogli mi zdiagnozować gdzie leży problem. Poniżej wrzucam zdjęcia routera oraz modemu o jakich mowa.
    Połączenie routera TP-Link TLMR3420 z modemem INEA (Nokia G-241W-A) brak wifi. Połączenie routera TP-Link TLMR3420 z modemem INEA (Nokia G-241W-A) brak wifi. Połączenie routera TP-Link TLMR3420 z modemem INEA (Nokia G-241W-A) brak wifi. Połączenie routera TP-Link TLMR3420 z modemem INEA (Nokia G-241W-A) brak wifi.

• #2 15 Sie 2017 12:51
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

frantz1988 napisał:
    natomiast nie działa gdy podłącze go przez router ( tak jakby modem nie komunikował się z routerem).

W jaki sposób łączysz urządzenia (jakie porty)? Na modemie Nokia na wszystkich portach ethernet masz dostęp do internetu?

• #3 15 Sie 2017 13:00
    frantz1988
    Poziom 3  

jimasek napisał:
    frantz1988 napisał:
    natomiast nie działa gdy podłącze go przez router ( tak jakby modem nie komunikował się z routerem).

W jaki sposób łączysz urządzenia (jakie porty)? Na modemie Nokia na wszystkich portach ethernet masz dostęp do internetu?

Gdy łączę się po kablu z komputerem to mam internet na pierwszym porcie. Jeżeli chodzi o połączenie modemu i routera to modem (port 1) do routera (próbowałem pod port WAN wg instrukcji oraz pod port 1).

• #4 15 Sie 2017 13:05
    jimasek

Dioda na TP-linku odpowiadająca za port zapala się po wpięciu przewodu z modemu? Jaki adres IP dostajesz z modemu po podpięciu komputera?

• #5 15 Sie 2017 13:32
    frantz1988
    Poziom 3  

jimasek napisał:
    Dioda na TP-linku odpowiadająca za port zapala się po wpięciu przewodu z modemu? Jaki adres IP dostajesz z modemu po podpięciu komputera?

Gdy podepnę router do modemu dioda zapala się na zielono.

Adres IPv4: 100.68.225.238
    Serwery DNS IPv4: 62.21.99.94
    62.21.99.95
    Producent: Realtek
    Opis: Realtek PCIe GBE Family Controller
    Wersja sterownika: 9.1.406.2015
    Adres fizyczny (MAC): ‎08-62-66-06-59-CD

• #6 15 Sie 2017 13:34
    jimasek

Podłącz modem do portu WAN TP-linka i pokaż zakładkę Status z Tp-linka czy coś się tam pojawia w adresacji WAN-owej. Zrób jeszcze reset prądowy modemu dostawcy po podłączeniu do TP-Linka. Twój TP-link pozostaw cały czas włączony do prądu.

• #7 15 Sie 2017 13:46
    frantz1988
    Poziom 3  

jimasek napisał:
    Podłącz modem do portu WAN TP-linka i pokaż zakładkę Status z Tp-linka czy coś się tam pojawia w adresacji WAN-owej. Zrób jeszcze reset prądowy modemu dostawcy po podłączeniu do TP-Linka. Twój TP-link pozostaw cały czas włączony do prądu.

tak to wygląda przed restartem modemu od dostawcy
    Połączenie routera TP-Link TLMR3420 z modemem INEA (Nokia G-241W-A) brak wifi. Połączenie routera TP-Link TLMR3420 z modemem INEA (Nokia G-241W-A) brak wifi.

po restarcie
    Połączenie routera TP-Link TLMR3420 z modemem INEA (Nokia G-241W-A) brak wifi. Połączenie routera TP-Link TLMR3420 z modemem INEA (Nokia G-241W-A) brak wifi.

• #8 15 Sie 2017 13:47
    jimasek

Router musi być ustawiony jako Wireless Router (operation mode).

• #9 15 Sie 2017 13:55
    frantz1988
    Poziom 3  

jimasek napisał:
    Router musi być ustawiony jako Wireless Router (operation mode).

tutaj opcja 3 ?
    Połączenie routera TP-Link TLMR3420 z modemem INEA (Nokia G-241W-A) brak wifi.

w tej chwili mam do routera podłączone kamery (działają offline) i chciałbym to skonfigurować tak żeby zarówno przesyłał sygnał wifi oraz żeby kamery mogły działać (Indoor Securcam MT4050 mediatechu)

• Pomocny post
    #10 15 Sie 2017 13:57
    jimasek

Ustaw Only WAN.

• #11 15 Sie 2017 14:06
    frantz1988
    Poziom 3  

Jest internet :) Dziękuję za pomoc jimasek. Wystarczyło jedno kliknięcie, ale sam bym pewnie krążył w opcjach na tyle długo że w końcu nagrzebałbym za bardzo. Temat do zamknięcia.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo